10 Април 2018, 22:58
(0) (0)
Елин Пелин - Спорт
Прочетена: 1757 2

Миньор отнесе с 4:0 Елин Пелин и си върна за злощастната есенна загуба. Срещата започна с натиск на домакините и още в 4-та минута Божидар Атанасов можеше да открие, но вратарят Александър Йорданов успя да захлупи топката на голлинията. Малко по-късно и Лъчезар Георгиев също пропусна отблизо. Все пак логичното се случи в 31-та минута.

Хубава триходова акция започната от Илиян Илиев и преминала през Киров бе завършена с глава от Георгиев за 1:0. Голът на успокоението падна след още половин час игра. Капитанът Илиев центрира и Стоян Кадифчин удвои преднината на „чуковете“. В 78-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Атанас Георгиев удари с лакет Милчев и бе отстранен от главния рефер Стоян Арсов.

До края на мача Миньор стигна до още две попадения. Първо Кадифчин се възползва от чудесна асистенция на Савов, а две минути преди края Стивън Милчев оформи крайното 4:0.

След поредната загуба елинпелинчани остават последни в Югозападната Трета лига със 17 точки, колкото имат Ботев (Ихтиман) и Германея (Сапарева баня). В следващия кръг Чавдар (Етрополе) гостува в столицата на шоплука.