Младият тим на Балкан извоюва трета победа в ББЛ - А група

22 Декември 2020, 22:19
(0) (0)
Прочетена: 975 0

Балкан - 2 постигна трета победа в ББЛ А група. В мач, игран тази вечер в зала “Триадица”, младият отбор, воден от Мирослав Ралчев, надигра категорично Атлетик с 86-64 след като водеше от началото до край. Така до момента нашите са с актив от 3 победи и 5 поражения, а Атлетик са последни без успех и 9 загуби.

Балкан започна ударно мача със серия 10-2 в първите 4 минути, а след оспорвани минути Атлетик намали на 6 точки изоставане след първия период 17-11. Съперникът обърна за кратко в началото на втората част, но водени от Петков и Пищиков, ботевградчани отговориха със серия 10-2 и поведоха със 7 (30-23). Столичани направиха нов опит да свалят, но на почивката Балкан поведе с най-голямата разлика от 10 (39-29). Нова силна трета част в защита помогна на нашите да задържат двуцифрен аванс и до края продължиха да увеличават водачеството. То стигна и 25 точки в края, а младите ботевградчани позволиха на своя съперник да отбележи едва 64.

Балкан доминира под коша като овладя 15 борби повече от съперника - 50 срещу 35.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за успеха с 23 точки, а с дабъл-дабъл от 21 точки и 18 борби се включи Петко Петков. Михаил Гавазов допринесе с 15 точки и 11 борби. 15-годишният Стефан Михайлов бе близо до дабъл-дабъл с 12 точки и 9 борби, а с 10-завърши и най-младият състезател в отбора, роденият през 2006 г., Александър Гавалюгов.

За Атлетик най-много 16 точки и 12 борби имаше капитанът Александър Димитров.

Източник: balkan-basket.com