Много силен последен домакински мач за мъжете на Чавдар

28 Май 2017, 15:33
(3) (0)
Етрополе - Новини
Прочетена: 1468 6

Мъжкият отбор на Чавдар/Етрополе/ изигра силен и резултатен мач, като домакин на Рилски спортист 2011 /Самоков/ в предпоследния кръг от първенството в Югозападната трета лига. Срещата се игра на 27 май /събота/ от 18.00ч. на ст. "Чавдар" пред погледите на много любители на футбола, които бяха дошли да подкрепят своя отбор в този последен домакински мач.Момчетата на наставника Красимир Стоев започнаха малко колебливо срещата, което доведе до бърз гол във 2-та мин. в полза на гостите, но това не притесни етрополци, а напротив амбицира ги да вземат играта в свои ръце и да покажат какво в действителност могат на терена. В 23-тата мин. се стигна до равенство с гол на Николай Иванов. Малко по-късно /в 32-та мин./ преднината се увеличи и голмайстор стана Симеон Вешев. До края на първото полувреме се стигна и до трети гол за Чавдар, който отново отбеляза Николай Иванов. След почивката футболистите на Рилски спортист опитаха да се противопоставят на атаките на домакините и успяха да върнат един гол за 3:2 в 47-та мин. Последваха нови набези на домакините към противниковата врата и головата сметка на Николай Иванов се увеличи с още две точни попадения в 50-тата и 52-та мин., което накара противника да прави нарушения и да се стига до излишни грубости. След тази изразителна победа с 5:2 отборът на Чавдар заема 7-мо мястото във временното класиране.
Последният кръг от състезателната година в Югозападната трета лига е на 3 юни /събота/, когато Чавдар ще гостува на Вихрен 1925 /Сандански/.