Мургаш Врачеш е новия шампион на АФЛ Ботевград

7 Май 2017, 16:53
(4) (2)
Прочетена: 5597 20

Днес се изиграха срещите от десетия кръг на АФЛ Ботевград. Това беше предпоследния кръг от турнира. В него беше и дербито за решаване на титлата между отборите на Мургаш Врачеш и Преслав.

Мачът се очакваше с голям интерес. В това издание на турнира двата отбора се отличаваха от останалите с играта и заслужено заемат първо и второ място. Отбора на Преслав се нуждаеше от задължителна победа ако искаше да оглави класирането. Проливния дъжд не попречи на двата отбора да направят страхотен двубой. Мачът премина без никакво излишно напрежение. Първи до гол стигнаха отбора на Мургаш, негов автор стана Радослав Зарев, след хубава контраатака. В края на полувремето отново след грешка при изнасянето на топката Ивайло Златев беше най-съобразителен и майсторски преодоля стража на Преслав. През втората част Преслав имаха няколко добри възможности за гол, но Цветомир Кацарски беше заключил вратата зад себе си. В средата на втората част отново Радослав Зарев увеличи преднината за своя отбор. Футболистите на Мургаш след третия гол контролираха изцяло играта и недадоха никакъв шанс на своя противник. Краен резултат 3:0 за Мургаш Врачеш. С тези три точки кръг преди края те имат преднина пред втория Преслав от 5 точки, което ги прави автоматично новият шампион на АФЛ Ботевград.

В останалите срещи Изток победи Светкавица с 6:3. Отбора на Олимпик Ботевград записа категорична победа срещу отбора на Бичкиите с 8:2. Микроак си осигури 3-тото място с задължителна победа над отбора на Сименс с 14:4. В последната среща отбора на Черното Лале спечели срещу прекия си конкурент за петото място отбора на Сенсата с резултат 3:1.

В следващия последен кръг, ще има награждаване и официално закриване на тазгодишното издание на Аматьорка Футболна лига Ботевград - 2016-2017г.