27 Юни 2017, 14:40
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1232 1

Николай Петков, състезател на клуб „Таек-кион”Ботевград спечели сребърен медал на световното първенство по Савате, което се състоя на 24 юни 2017 г в град Вараждин, Хърватия. В него взеха участие 230 състезатели от 35 държави. Петков нокаутира румънеца Андрей Кебан в началото на втория рунд, но загуби от французина Алексис Почет, който стана и световен шампион в категория над 85 кг.
През месец септември Николай Петков ще участва на световното първенство по Таекуон-до I.T.F., което ще се проведе в Пхенян, Корея.

Савате, или френски бокс, е един от бойните стилове, които набират популярност през последните десетилетия. Практикува се като боен спорт за физически активен начин на живот, техника за самоотбрана и състезателна дисциплина.