Новак шокира Севиля с 2:1 на "Санчес Писхуан"

1 Ноември 2011, 11:25
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1458 0

Новакът в испанския елит Гранада нанесе първа загуба на Севиля за сезона, след като победи като гост с 2:1 в последен мач от 10-ия кръг.

Резултатът определено е шокиращ, тъй като домакините бяха фаворит в двубоя, но сериозно се издъниха, въпреки че поведоха.

Така Севиля остана на 5-о място със 17 точки, но съставът без никакво съмнение може да съжалява, тъй като имаше 2 поредни домакинства срещу закъсали тимове като Сантандер и Гранада, но взе само точка от тях.

Триумфът пък измъкна победителите от дъното и ги изкачи на 19-о място с 8 точки. Така Хетафе вече е последен само със 7.

Двубоят едва ли можеше да започне по-добре за домакините, защото те поведоха само след 38 секунди игра.

Хесус Навас проби отдясно и центрира, защитата на Гранада изби, но топката попадна в Мартин Касерес, който стреля. Вратарят Роберто отрази удара, но Ману дел Морал направи добавка и откри резултата.

Последваха добри минути на Севиля, като Троховски и отново Дел Морал бяха близо до гол, като авторът на попадението дори пропиля ситуация един на един с вратаря.

В средата на полувремето обаче, гостите се активизираха. Първо Уче стреля на сантиметри от вратата с глава, а след това Абел отправи много опасен удар от фаул в горния ляв ъгъл, но Хави Варас отново демонстрира качествата си, за да успее да спаси.

В края на полувремето домакините опитаха да стигнат до нов гол, но не успяха да го направят и се оттеглиха на почивка с преднина от едно попадение.

След паузата Троховски и Навас принудиха вратаря на Гранада да спасява ударите им.

В 63-ата минута стражът на гостите спаси в рамките на около 7-8 секунди 3 поредни изстрела. Първо Ману дел Морал стреля от около 20 метра, но Роберто отрази. Арментерос веднага направи добавка и опита удар с глава, който пак бе отбит, топката стигна до Троховски, който след финт стреля по земя, но стражът на Гранада отново се справи, за да остави отбора си в мача.

Андалусийци търсеха нов гол, който щеше да ги успокои, но вместо това гостите пропуснаха да изравнят. В 69-ата минута Уче се оказа непокрит в наказателното поле, овладя топката, но не бе убедителен при удара си и не уцели вратата.

Това би трябвало да послужи като предупреждение за домакините и да им покаже, че новакът няма да се предаде. И в 78-ата минута равенството бе възстановено. Гейхо вкара с глава, за да върне Гранада в двубоя.

Домакините опитаха да реагират, но не бяха прецизни в атака и действаха притеснено. Вместо нещата за тях станаха още по-лоши в 90-ата минута. Тогава Микел Рико с остър удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата, за да направи обрата пълен.

Източник: dnes.bg