ОФК "Елин Пелин" победи ФК "Ракитин" с 2:1 в контрола

19 Август 2019, 08:37
(0) (1)
Прочетена: 1908 6

В събота на стадиона в гр. Елин Пелин се изигра контролната среща между отборите на ОФК "Елин Пелин" и ФК "Ракитин". Срещата беше от полза и за двата отбора във фазата на подготовката която се намират. Мачът завърши при резултат 2:1 за домакините.

През първата част ОФК Елин Пелин седеше по-добре на терена и създадоха няколко голови положения, но вратаря на Ракитин - Ивелин Цветков успя да опази мрежата си суха до тридесетата минута. Тогава след грешка в защита на Ракитин се откри пространство пред нападателите на домакините и те не сгрешиха. Малко преди края на полувремето се стигна и до втори гол, след неразбирателство в наказателното поле на трудовчани. Полувремето завърши при резултат 2:0 за домакините.

Второто полувреме Ракитин заигра по-добре и създаде няколко възможности за гол, но не успя да реализира. Удари на Цветелин Николов бяха отразени от стража на домакините. Все пак голът падна петнадесет минути преди края, след изстрел на Николай Йотов, вратаря отби, но топката попадна в Николай Бончев и той не сгреши. До края на мача още няколко чисти положения пропуснаха трудовчани. Краен резултат 2:1.

Следващата контрола на Ракитин е гостуване на първенеца на А ОГ Запад - отбора на Драгоман в събота 24.08 от 18:00ч.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец