ОФК Елин Пелин спря победната серия на ФК "Ракитин"

29 Септември 2019, 08:59
(0) (0)
Прочетена: 1922 6

В събота се изигра среща от четвъртия кръг на А ОГ Изток. Отбора на Ракитин беше гост на първенеца от миналия сезон ОФК Елин Пелин. Срещата се превърна в изключително дерби и зарадва многобройната публика и на двата отбора.

През първата част двата отбора бяха напълно равностойни, като блестящи намеси на вратарите и малшанс пред гола запази нулевото равенство. Въпроса пред всички беше кой пръв ще сгреши и ще допусне гол. Отбора на Елин Пелин умело атакуваше по крилата и играеше на контраатака. Трудовчани се опитаха да покажат играта от предходните мачове, но в този мач играта им не вървеше.

В началото на втората част дойде и развръзката, като след много добра атака ОФК Елин Пелин стигнаха до гол. Този гол видимо разстрои играта на Ракитин и те в рамките на 5 минути допуснаха още два гола. До края на мача, трудовчани не успяха да намерят правилния път до вратата на домакините. В самият край падна и четвъртия гол. Краен резултат 4:0.

В следващия кръг Ракитин са домакини на Бенковски Костенец - събота (5.10) от 16:00ч.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец