ОФК "Правец" и ФК "Ракитин" (Трудовец) ще премерят сили тази събота

21 Февруари 2020, 10:13
(0) (0)
Прочетена: 2224 11

Едни от най-атрактивните отбори сред четвъртото ниво на аматьорския футбол в Софийска област излизат един срещу друг в приятелска среща тази събота (22 февруари). ОФК "Правец" приема на своя земя в Правец отбора на ФК "Ракитин" (Трудовец), като началото на дългоочаквания сблъсък ще бъде в 15:00 ч.

Макар и само приятелска среща, зарядът, който се съдържа в редиците на двата съперника, няма как да бъде подминат с лека ръка. Срещите от подобен калибър винаги изпълват с емоции до краен предел зрителите, а често регионалните дербита се отплащат за високите очаквания към тях.

За домакините от ОФК "Правец" това ще бъде втора приятелска среща, след като миналата неделя правчани изиграха първата си проверка срещу тима на ФК "Вежен" (Тетевен), завършила наравно 2:2 отново в Правец. Отборът на ФК "Ракитин" пък се впуска в четвъртата си контрола, след като до момента трудовчани имат 1 победа (6:2 срещу ФК "Сантиаго Бернабеу" (София)) и 2 загуби (1:2 от ФК "Брацигово" и 0:1 от ФК "Ком 98 (Годеч)).

Това ще бъде четвъртото съперничество между отборите на ОФК "Правец" и ФК "Ракитин" (Трудовец) откакто трудовчани отново се върнаха на футболната карта. В редовния сезон на ОГ София - Изток през 2018 г. двата тима си размениха по една победа, а в приятелска среща, играна в Трудовец през м. октомври 2019 година правчани победиха с 3:1

Двубоят сам по себе си играе важна роля в подготовката на двата тима, тъй като евентуален успех в регионално дерби преди началото на сезона, може да "изстреля" значително в психологически аспект евентуалния победител.

Сблъсъкът ще бъде предаван пряко в платформата mycujoo. Можете да проследите срещата на този линк:

Ключови думи: ОФК "Правец" , СК "Ракитин" Трудовец , ОГ София Изток , ОГ София Запад