ОФК Правец с убедителна победа над Мътивир (Ихтиман)

30 Септември 2017, 15:05
(0) (0)
Прочетена: 1850 7

Мъжкият футболен отбор на Правец постигна изразителна победа над отбора на Мътивир (Ихтиман) с 4:1. В среща от 4-тия кръг на А ОФГ София - Изток, правчани изиграха най-силния си мач до този момент в първенството. Вкарвайки 4 попадения във вратата на гостите, които не бяха усещали вкуса на загубата и не бяха допускали гол в своята врата до този момент, отборът на ОФК Правец затвърди доброто си представяне тази година.

Още в първите минути двата отбора се хвърлиха в здрава битка на терена. И двата тима излязоха крайно мотивирани да спечелят този мач, което пък от своя страна можеше да доведе до смяната на лидера в класирането. Правчани започнаха по-добре двубоя, налагайки дълбока преса в полето на гостите. Въпреки това, първата контраатака на Мътивир дойде като гръм от ясно небе за правчани и можеше да доведе до октриване на резултата още във 2-ата минута. След като нападателят на гостите пропусна идеална възможност, отборът на Правец си отдъхна и започна да играе много по-уверено. В 20-ата минута с брилянтен пас  защитника Марио Мишев изведе  Ангел Костадинов очи в очи с вратаря. Завърналият се от контузия юноша на отбора, успя да  отбележи красив гол при дебюта си за тази година - 1:0 за ОФК Правец. Домакините оказаха сериозен натиск, създавайки още голови положения, но без резултат. В 40-ата минута централният защитник Иван Станев успя да се разпише за 2:0 след хубаво центриране от корнер.

В самото начало на второто полувреме, правчани стигнаха и до 3-то си попадение, което бе дело на Валери Данов. В този момент сякаш интригата вече бе изгубена. Гостите от Мътивир обаче не мислеха така и върнаха един гол в 50-ата минута, след като получиха дузпа. Това не смути особено играта на домакините, които продължиха да тормозят защитата на ихтиманци и стигнаха до още един гол, дело на Росен Паргов.  На няколко пъти играчите на Мътивир създадоха хубави атаки, но добрата игра на Правец в защита не им остави никакъв шанс.

Следващият кръг отборът на ОФК Правец гостува на Мирково. Срещата е на 07 октомври (събота) с начален час 16:00.