ОФК "Правец" тръгна с победа в първенството

12 Септември 2020, 19:45
(0) (0)
Прочетена: 1723 12

Футболният отбор на ОФК "Правец" започна участието си в А ОФГ София - Запад с победа. Правчани се наложиха с минималното 1:0 над ФК "Спортист" (Драговищица) в здрав и отворен футболен сблъсък. В герой за своя тим се превърна Иван Касапов, който вкара единственото попадение в срещата и донесе трите точки на своя тим. Двубоят се игра на естествения помощен терен на националите, намиращ се в Спортен комплекс "Правец". Двете страни подходиха изключително отговорно към срещата и впрегнаха сили още от първия съдийски сигнал. Първото полувреме бе по-добро за състава на гостите, които на два пъти уцелиха гредата, а освен това създадоха и още няколко чисти голови положения. Шансът обаче покри правчани, които на свой ред също имаха своите възможности за гол, но пропуски на Ивайло Златев и Иван Иванов лишиха домакините от преднина. Въпреки множеството интересни ситуации пред двете врати и добрите намеси на двамата вратари, отборите се разделиха на почивката при нулево реми.

След подновяването на играта тимът на ОФК "Правец" промени облика си. Домакините започнаха да действат настървено и преследваха съперника си много по-агресивно. Това оказа своето влияние и малко след началото на полувремето Иван Касапов получи хубав пас от Ивайло Златев, а в последствие преодоля и вратаря, за да реализира за 1:0. В хода на двубоя борбата за надмощие и чисто физическо предимство на терена продължи с пълна сила, а зарядът не стихна. И двата отбора работеха усилено, като гостите търсеха изравнителния гол, докато правчани опитваха да удвоят преднината си и да затворят мача. Възпитаниците на Христо Христов и Пламен Паригвоздев имаха по-добрите положения на своята сметка. На няколко пъти юношата на "Балкан 1929" Александър Маринов можеше да се разпише, но ударите му бяха отразени от вратаря на гостите. Веднъж и Иван Касапов отправи точен удар към вратата, но отново спасен от стража на ФК "Спортист" (Драговищица). До края на срещата гостите от Драговищица опитаха да се върнат в мача, но концентрацията в завършващия удар липсваше. В крайна сметка отборът на ОФК "Правец" се представи достойно и успя да защити крехкия си аванс, а в последствие се поздрави заслужено с трите точки в един здрав и труден сблъсък.

В следващия 2-ри кръг, който е на 19 септември, футболистите на ОФК "Правец" гостуват на ФК "Зенит" (Церово).

Ключови думи: ОФК "Правец"