ОФК "Правец" записа първо поражение за сезона

9 Октомври 2018, 17:34
(0) (0)
Прочетена: 1735 3

Мъжкият футболен отбор на ОФК "Правец" загуби гостуването си на "Искър - 2005" (Лакатник) с 1:3 в мач от 5 кръг на "A" Областна група - Запад. По този начин футболистите на Христо Христов прекъснаха серията от мачове без загуба до момента, като правчани имаха в актива си 3 равенства и 1 победа преди тази среща.

Тимът на ОФК "Правец" започна ударно двубоя, след като още в 5-ата минута младият нападател Ангел Костадинов даде аванс на гостите. Добрата игра на правчани обаче не продължи дълго, като в лагера им се забеляза липса на концентрация. Това от своя страна доведе до пълен обрат от страна на "Искър - 2005" (Лакатник) и домакините вече водеха на полувремето. Интригата в срещата се запази до самия й край, но в крайна сметка правчани не успяха да отговорят на съперника, а за сметка на това получиха и трети гол в своята врата в последната минута от мача, което ги изпрати вкъщи с празни ръце. Със сигурност голямо влияние за загубата оказаха и кадровите проблеми, които треньорът Христо Христов имаше, като отборът му не разполагаше с най-доброто.

В следващия 6-и кръг отборът на ОФК "Правец" приема последния в класирането "Торнадо" (Безден). Двубоят ще се играе на 14-и октомври (неделя) с начален час 11:30ч на тревния терен в Правец. Преди това - в петък (12 октомври) правчани ще направят проверка срещу  представителен отбор от град Димитровград (Сърбия). Срещата ще се проведе в Правец от 15:00ч.

Ключови думи: ОФК "Правец"