Вторник, 23 Април 2024, 17:21

Отборът на СУ "Хр.Ясенов" с трето място и бронзови медали от финалите на Ученическите игри

11 Юни 2018, 20:44
(0) (0)
Прочетена: 1482 0

Отборът по футбол на СУ "Хр.Ясенов" гр.Етрополе се нареди на трето място и се окичи с бронзовите медали от финалите на Ученическите игри във възрастова група 8-10 клас, които се проведоха в периода 7-10 юни в нашия град. Разпределението на призовите места бе в неделя / 10 юни/, като първо се игра срещата за 3-4 място, където се срещнаха отборите на СУ "Хр.Ясенов" и ППМГ-гр.Ловеч. Със сигурна игра и желание да вземат най-доброто от този двубой, момчетата от Етрополе успяха да направят победата си сигурна и категорична, като се наложиха с убедителното 5:0.
Финалната битка противопостави съставите на СУ "Св.Кл.Охридски" гр.Пловдив и СУ "Найден Геров" гр.Варна, които спечелиха своите мачове в групите и достигнаха до на-престижния мач за определяне на победителя. Представителите на Пловдив постигнаха победа с класическото 3:0 и по този начин станаха републиканския шампион, а футболистите от морската столица се задоволиха със сребърните медали. Двубоят за 5-6 място завърши 5:3 за тима от София, който победи противника от гр.Пазарджик.