Петък, 29 Март 2024, 13:26

Отборът по лека атлетика на ОУ “Н.Й.Вапцаров“ се класира на 6-то място в националното първенство в Сливен

13 Юни 2019, 15:41
(0) (0)
Прочетена: 1709 5

От 7 до 9 юни в град Сливен се проведе финал на националните ученически игри по лека атлетика.

Във финалите в Сливен участие взе и отборът по лека атлетика на ОУ “Н.Й.Вапцаров“- Ботевград с ръководител Димитринка Андреева- преподавател по физическо възпитание, които станаха 6-ти в класирането. Съставът на ученическия отбор на вапцаровци бе следният: Калоян Ивайлов VII “Г“, Радослав Петров VII „Г“, Милен Марковски VII „Б“, Пауло Кристобал VII „Б“, Николай Иванов VII „Б“, Цветелин Цанков VI „Б“ и Цветослав Христов VI „Б“. Пауло от VII „Б“ взе сребърен медал в дисциплина висок скок с постижение 160 см. Децата участваха в много дисциплини и събраните точки от тях ги изведоха на 6- място.

Дисциплините бяха следните: 100м гладко бягане, 400м, 800м, висок скок, тласкане на гюле и щафета 4х100, като във всяка от тях се състезаваха по 20 деца.

За да достигнат до финалните игри, състезателите на Димитринка Андреева първо се класираха на областно първенство, след това на зоналното първенство, където станаха първи.