Петък, 29 Март 2024, 12:58

Отборите на ФК Правец и ФК Озрен 1974 (Голям извор) не успяха да се победят в днешната контрола

5 Септември 2017, 22:46
(2) (0)
Прочетена: 2502 10

Днес на изкуствения терен в Правец, от 18:30ч бе дадено началото на приятелска среща между отборите на ФК Правец и ФК Озрен 1974 (Голям извор). Двата тима се отличиха със сърцата игра и желание за победа, но в крайна сметка победител не беше излъчен. Двубоят завърши наравно 1:1. За домакините точен бе Иван Касапов от дузпа, а гостите реализираха чрез Георги Батанов в самото начало на второто полувреме.

Мачът започна с домакински натиск и превес във владеенето на топката. През цялото първо полувреме отборът на Правец не спираше да търси гола, но завършващата фаза на техните удари бе под всякаква критика. Теодор Бочев от отбора на домакините имаше възможност на 2 пъти да разстреля вратаря на Озрен. При първият обаче, топката се отби в страничния стълб, а при втория кълбото мина отстрани на вратата. В средата на първото полувреме хубав пробив на Валери Данов по лявото крило създаде проблеми на защитниците на гостите. Стигна се и до удар, спасен от вратаря Илия Колев.

Отборът на Озрен търпеливо изчака своята възможност и при първата си контраатака, нападателят на гостите се озова очи в очи с вратаря на Правец, който обаче успя да избие в корнер. Докрая на полувремето, Андрей Андреев се отличи с хубав удар от далеч, който отново бе спасен от вратаря на Озрен. Гостите успяха да се възползват от още една възможност, когато чрез пробив по крилото се стигна до удар, но отново вратарят Григоров бе на мястото си.Малко преди края, правчани получиха правото да изпълнят наказателен удар. Капитанът на домакините показа хладнокръвие и оплете топката в мрежата за 1:0. Така завърши и първото полувреме.

Второто полувреме започна с по-добра игра на гостите. Те съумяха да използват пространствата по крилата, потърсиха по-смело вратата на гостите и това даде резултат. Георги Батанов успя да се възползва рикошет между защитниците на правчани и успя да изравни резултата, след като остана очи в очи с вратаря на домакините- 1:1. Любопитното в случая е, че Георги Батанов всъщност е родом от Правец и е бивш играч на правчани, но в момента защитава цветовете на Озрен. Докрая на мача, правчани опитаха всичко възможно да върнат аванса в своя полза.На няколко пъти Тонислав Петков не успя да вкара топката чрез ударите си. Капитанът Иван Касапов също имаше блестяща възможност да отбележи второ попадение в мача, но от непосредствена близост не успя да се разпише. Докрая на мача отборите се поизчерпаха и физически и тактически и краят бе даден, а победител не бе изпъчен.

Треньорът на ФК Озрен 1974 (Голям извор) Людмил Павлов, който е добре познат на футболната аудитория в Правец, сподели, че е доволен от момчетата и показаното на терена. Очаква се към състава на техния отбор да се присъединят още няколко нови попълнения, сред които е и Стефан Цветков, също бивш играч на Правец.