Петърч и Драгоман направиха реми в здрав мач /СНИМКИ/

19 Септември 2020, 16:52
(1) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1397 0

В мач от 2-ри кръг на ОГ София Запад ФК „Петърч” и ФК „Драгоман” завършиха 1:1 в много здрав мач. Срещата започна с натиск на домакините, който продължи през цялото първо полувреме. По-настойчивата игра на „Петърч” се овенча с гол в 21-та минута. Тогава при едно центриране вратаря на „Драгоман” изби топката, но направи неразчетено излизане. Тя попадна във Велизар Василев и той я прати в мрежата за 1:0. В 36 минута гол на домакините бе отменен заради засада. До края на полувремето други голове не паднаха, въпреки че и двата тима имаха възможности за отбелязване.

Втората част започна с много добра възможност за гол за гостите, но ударът на Димитър Алексиев бе слаб и не затрудни вратаря Янко Димитров. В 65 минута последва още една отлична възможност за изравняване, но Димитър Йорданов прати топката над вратата. Четири минути по-късно пред Адриян Нанков се откри възможност да увеличи преднината на своя отбор, но той я пропусна. С течение на мача „Драгоман” заиграха по-стабилно и организираха повече атаки. При една от тях в 78 минута Димитър Йорданов изравни за 1:1. До края на мача гостите имаха още няколко възможности да си тръгнат с трите точки, но не успяха да реализират нов гол. „Петърч” пък имаха уникална възможност да сложат точка на спора в края на срещата, но изстрелът на влезлия като резерва, бивш играч на „Драгоман”, Любослав Любомиров бе избит със страхотен рефлекс от вратаря Даниел Димитров.

Стартов състав на „Петърч”: Янко Димитров, Димитър Велков, Кристиян Кръстанов, Марио Стоянов, Станислав Петров /к/, Иван Мартинов, Велизар Василев, Антоан Сергиев, Адриян Нанков, Иван Мартинов, Богослав Тодоров. Треньор: Кръстан Кръстанов.

Стартов състав на „Драгоман”: Даниел Димитров, Асен Георгиев, Петьо Петров, Ангел Нацков /к/, Николай Зарков, Мирослав Иванов, Димитър Алексиев, Димитър Валериев Иванов, Роберто Соколов, Димитър Йорданов, Димитър Рангелов Иванов. Треньор: Найден Спасов.

В следващия кръг „Петърч” гостува на „Ком” Годеч, а „Драгоман” приема „Скравена”.