Победа на Балкан над Рилски спортист

5 Март 2016, 20:49
(0) (0)
Прочетена: 4850 53

Новият треньор на Балкан Небойша Видич дебютира днес на местна почва с победа над Рилски спортист. Ботевградчани победиха носителя на купата на България с 93-80. Гостите спечелиха само първата част, а през останалото време балканци държаха нещата в свои ръце и не позволиха обрат.

Хъсът и на двата отбора си пролича още в началото на мача. Балкан взе преднината в първите 2 минути, но Рилецо бързо я отмъкна и през цялата първа част водеха с по няколко точки. 25 секунди преди края й Фотрънбъри имаше шанс да изравни, но атаката му бе спряна. Секунди след това след бърз пробив изпусна под коша, но бе фаулиран, като вкара само единият наказателен удар и резултатът се оформи за 24-25 за гостите.
Във втората четвърт развоя на играта се измени и домакините държаха актива при себе си. На почивката имаха аванс от 3 точки и резултат 45-42.

След подновяването на играта напрежението на терена се увеличи. И двата отбора направиха по няколко успешни бързи атаки. В последните секунди Фортънбъди отново успя да отмъкне топката след грешен пас на Йордан Бозов и бързо реализира кош, а веднага след това Бозов си върна с тройка.
В средата на последната част играта стана напечена, след като Рилски спортист стопи разликата до 1 точка. Впечатляваща сесия направи капитана Мартин Маринов, който бе точен от линията за 3 точки, не пропусна под коша, а след това отбеляза и още една тройка, а 4 мин. преди края резултатът нарасна до 81-69. До края гостите направиха всичко по силите си но безуспешно.

Най-много точки за своя отбор реализира Цветослав Острев – 24. Мартин Маринов завърши със 17 точки, Цветкович с 11, а Бръкич и Дурчев имат по 10. Фортънбъри записа 9 точки, Васил Александров 7, а Върбанов – 5.

В следващия кръг на 12 март Балкан гостува на Ямбол.

Ключови думи: Балкан