Пореден футболен и физически сблъсък между Чавдар и Балкан 1929

20 Септември 2017, 20:33
(1) (0)
Прочетена: 3306 18

Поредното футболно,а и не до там, шоу поднесоха мъжките отбори на Чавдар Етрополе и Балкан 1929 Ботевград, този път в мач за Купата на АФЛ. Срещата бе с начален час 17.00 ч. и се игра при неблагоприятни атмосферни условия, което допълнително внесе напрежение в развоя на мача. Отборът на Балкан бе изведен от своя играещ треньор Иван Редовски, който не изневери на себе си и в определени моменти на срещата влизаше в пререкания с публиката, съдийксата бригада и футболисти на Чавдар.

В 19-та мин. на двубоя именно той се разписа във вратата на Христо Матев и даде преднина на своя отбор. Последва атака на домакините и в 23-та мин. и равенството бе възстановено с гол на Симеон Вешев. Проливният дъжд направи терена доста хлъзгав и отборите трябваше да вложат доста физическа сила.

След почивката в 53-та мин. домакините успяха да поведат в резултата, като отново точен бе Симеон Вешев. С напредването на времето започнаха да се правят и повече нарушения , показване на наказателни картони и размяна на реплики, което предвещаваше и поредната неприятна ситуация и в този мач между Чавдар и Балкан.

Малко преди края имаше спорно положение, което отприщи недоволството и във футболистите и в публиката последва прекъсване, влизане на резервния вратар на Балкан на терена и на част от треньорския екип и отново по-гледана беше такава грозна ситуация отколкото самия мач. В даденото 4 минутно продължение не се случи нищо, което да промени резултата и така Чавдар спечели с 2:1.