Правец, Балкан-2 и Политехника с победи в ББЛ, А група, Запад

14 Февруари 2021, 20:12
(1) (0)
Прочетена: 1120 0

Правец, Балкан-2 и Политехника записаха победи в поредните си мачове в ББЛ, А група, Регион Запад.

Без капитана си Тодор Колев, който има ангажименти с мъжкия национален отбор, Правец надви трудно Славия с 86:84 като изигра силна последна четвърт. 26 точки за успеха наниза Павлин Ганчев, като овладя и 13 борби. Николай Иванов добави 24. За „белите“ с 27 точки се отличи Денис Петков. Слав Георгиев добави 18, а с 15 се включи капитанът Кристиян Георгиев.

Играещият с юноши втори тим на Балкан се справи с Микс със 73:63. Мариян Хубанов продължи със силните си изяви и вкара 22 точки, с 21 точки се включи Михаил Гавазов, а с 16 – Илиян Пищиков. За Микс не игра играещият треньор Кирил Райков. В негово отсъствие Илиян Илиев вкара 15 точки, а Денис Василев – 14.

Шампион 2006 пък не успя да се противопостави до край на Политехника и след слава последна четвърт (9:23) загуби с 62:77.

За победителите Найден Найденов завърши с 21 точки, 14 добави Боби Петров, 12 – Омар Ел-Аюби, а 12 – Лъчезар Везирски. За Шампион 2006 най-резултатния си мач изигра Мартин Тодоров. Перничанинът завърши с 38 точки, като добави и 12 борби. С 12 точки, 8 борби и 5 асистенции се включи Константин Паисиев.

Източник: basketball.bg