Преобразен Балкан запази жива интригата с Левски Лукойл (ВИДЕО)

9 Май 2021, 20:47
(4) (0)
Прочетена: 1433 3

Балкан записа първа победа срещу Левски Лукойл в полуфиналната серия между двата тима в Националната баскетболна лига. На свой терен в тимът надви своя съперник със 100:81 и намали изоставането си на 1-2 победи. Четвъртият мач е във вторник, отново в „Арена Ботевград“.

Двубоят бе с изключително висок заряд през цялото време, като домакините поведоха от самото начало и не изпуснаха водачеството си до края. Заради изкълчен глезен обаче мачът не доигра Крис Минков, като още не се знае колко сериозна е травмата му, а почти цялото второ полувреме Балкан бе воден от помощника Иван Коцев, след като Йовица Арсич бе изгонен. В този мач двата отбора отново бяха и без по един гард – Сияни Чеймбърс за домакините и Ракуан Мичъл за съперника.

В залата бе и най-добрият български баскетболист през последните години Александър Везенков, който се прибра в Ботевград след края на сезона с Олимпиакос.

„Зелените“ излязоха преобразени в сравнение с предния мач в София и само за пет минути игра дръпнаха с 16:6 след силни изяви на Крис Минков и Дарко Балабан. Гостите изпитваха доста трудности в нападение, като дълго време единствено Кийт Бенсън успяваше да се разпише от игра. Преднината на домакините достигна 12 точки и въпреки че Левски Лукойл все пак успя да свали на 5, след първата част Балкан отново водеше при 24:16.

Втората четвърт тръгна доста по-равностойно, като през повечето време играта вървеше кош за кош. След като имаше едва една тройка през първата част обаче, столичният тим наниза общо пет само във втората и отново се доближи на 5 точки. В последната атака преди полувремето обаче Димитър Димитров бе фаулиран и на почивката даде увеличи аванса на тима си при 47:40.

Второто полувреме започна кошмарно за Балкан. Само за минута и половина тимът остана без един от водещите си играчи Крис Минков, който изкълчи глезен и без треньора си Йовица Арсич, дисквалифициран след две технически нарушения. Така в оставащото време начело на отбора застана помощника Иван Коцев. Левски Лукойл успя да се доближи само на точка успешни атаки на Чавдар Костов и Кийт Бенсън, но след две поредни тройки на Станимир Маринов и Божидар Аврамов домакините отново дръпнаха с 53:46. На три пъти гостите стигаха до равенството, но преди заключителната четвърт Балкан поведе със 73:67 след 6 поредни точки на Джордан и Аврамов.

Малко след началото на последната четвърт тимът от Ботевград направи серия от 13:0 и се откъсна с 89:70, а отборът на Константин Папазов остана без Тайрон Брейзълтън заради натрупани фаулове. До края Балкан поддържаше солиден аванс и спечели убедително.

Дарко Балабан завърши с 20 точки и 13 борби за победителите.

За Левски Лукойл с 18 точки и 10 борби е Кийт Бенсън.