Ракитин Трудовец победи като гост ФК Драгоман в контрола

24 Август 2019, 21:06
(1) (0)
Прочетена: 2483 11

В контролна среща играна днес /24 август/ отбора на „Ракитин” Трудовец се наложи като гост с 3:2 над домакините от ФК „Драгоман”. Мачът бе ползотворен и за двата тима в подготовката им за предстоящия сезон в ОГ София. Резултата на стадиона в Драгоман откриха гостите с гол от дузпа на Красимир Алипиев в 13 минута. Последваха още няколко много добри атаки за трудовчани, но не успяха да направят резултата категоричен. До почивката резултата бе изравнен с гол на Мариан Чавдаров Китанов в 34 минута. Китанов реализира с хубав прехвърлящ удар с глава.

През второто полувреме играта бе равностойна, както бе и през първото, с моменти на лек домакински превес. След средата на втората част Ракитин вдигнаха оборотите и закономерно стигнаха до нова преднина. В края на мача футболистите на ФК „Драгоман” се поотпуснаха и „Ракитин” реализира два бързи гола в рамките на 2 минути. Точен за 1:2 бе Християн Джуранов в 82 минута, а в 84 мин. се разписа и Любомир Кирилов след страхотен пас на Йордан Дамянов. В следващата атака не бе отсъдена очевадна дузпа за Ракитин след фаул срещу Красимир Алипиев. В 88 минута резултата намали Роберто Соколов. С това бе оформено и крайното 2:3 в полза на "Ракитин" Трудовец.

Последната контрола за ФК "Ракитин" е на 31.08 от 18:00ч. на стадиона в Трудовец.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец , ФК Драгоман