"Ракитин" Трудовец с тежка загуба като гост на ОФК Елин Пелин

25 Септември 2018, 12:58
(1) (0)
Прочетена: 2059 9

В събота се изигра срещата от третия кръг на AOГ - Изток. Отборът на Ракитин имаше първото тежко изпитание през новия сезон- гостуване на ОФК Елин Пелин. Отборът на Елин Пелин изпадна от В група и като такъв се очакваше истинска битка на терена. Ракитин имаше известни кадрови проблеми в този мач, но това беше амбицирало всички да покажат, че са истински биткаджии на терена.

Очаквано в началото на мача, Елин Пелин натиснаха своя съперник и владееха повече топката. Постепенно Ракитин напипа ритъма и заигра по-спокойно. Първи откриха резултата домакините, след изпълнение на наказателен удар. Този гол не стресна трудовчани и те продължиха да търсят гола. До края на полувремето обаче домакините стигнаха и до втори гол. Гостите имаха претенции за засада при него, но съдията беше категоричен. Така завърши и първата част.

През втората част, Ракитин нямаше отново шанс пред гола, докато домакините успяха да вкарат и трети гол след хубава атака. Така завърши и мача при резултат 3:0 за Елин Пелин. Това беше и първата загуба на трудовчани.

В останалите срещи от групата:

ФК "Мътивир" - Ихтиман - ФК "Звездец" - Горна Малина - 2:0
СК "Рилец" - Говедарци - ФК "Левски 1923 - Елин Пелин - 2:1
ФК "Бенковски" - Костенец - ФК "Левски 2007" - Долна баня - отложен
ФК "Пирдоп" - ФК "Мирково" - отложен

В следващия четвърти кръг СК "Ракитин" са домакини на ФК "Бенковски" Костенец. Мачът е в неделя (30.09) с начален час 11:30ч. Отбора от Костенец завърши на първо място миналия сезон и се очаква истинско дерби.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец