Ранен гол не помогна на „Героя” да вземе нещо при гостуването си в Петрич

10 Октомври 2020, 18:52
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 1040 0

В мач от 10-ти кръг на Трета Югозападна лига отборите на „Беласица” Петрич и „Сливнишки герой” завършиха 2:1. Резултатът бе открит в 5-тата минута от Стивън Кирилов, който получи чудесен пас в коридор през центъра и не сбърка със завършващия удар за 0:1. След гола логично „Беласица” организираше повече атаки и владееше повече топката, докато „Сливнишки герой” играеше компактно в защита. В 39 минута домакините изравниха след удар с глава на Живко Димитров.

В края на полувремето, в рамките само на една минута, играчът на „героя” Денислав Минчев получи два жълти картона и заслужено бе отстранен от игра.

Второто нарушение бе за влизане с краката напред. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Петричани направиха пълен обрат в резултата в 54 минута. Тогава точен за 2:1, след центриране от корнер, бе Марти Таушанов. След гола играта се накъса и нови попадения до края на мача не паднаха.

С победата „Беласица” се изкачи на първото място в групата и вече има преднина от 1 точка пред „Вихрен” Сандански. „Сливнишки герой” губи една позиция и вече е 11-ти в класирането с 12 точки.

Стартов състав на „Беласица”: Захари Димитров, Атанас Карачоров, Крум Николов, Атанас Димитров, Аспарух Шамкалов, Симеон Бояджиев, Антон Костадинов, Александър Смилков, Живко Димитров, Димитър Стоев, Марти Таушанов. Треньор: Трайчо Пецев.

Стартов състав на „Сливнишки герой”: Димитър Симеонов, Сибил Карагьозов, Стефан Илиев, Денислав Минчев, Емил Трендафилов, Георги Кузовски, Ивайло Цветков, Мартин Костадинов, Стивън Кирилов, Неделин Асенов, Марио Петков. Треньор: Красимир Трайков.