Реал Мадрид се класира след равенство срещу Манчестър Сити

22 Ноември 2012, 11:33
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1298 0

Манчестър Сити и Реал Мадрид завършиха 1:1 в пети двубой от група "D" на Шампионската лига, който се игра на стадион "Етихад".

Испанците откриха резултата още в самото начало на двубоя, когато тотално надиграха своя слисан противник. Много добри възможности за попадение пропуснаха Роналдо и Кедира, които излизаха сами срещу Харт.

Близо четвърт час преди края на мача реферът Роки отсъди дузпа за домакините, показвайки червен картон на Арбелоа за нарушение срещу Агуеро. Аржентинецът пое отговорността и изравни резултата от бялата точка. "Небесно-сините" нямаха сили за пълен обрат, макар да получиха нов бонус от съдията: добавено време от пет минути.

След равенството тази вечер Реал Мадрид си гарантира място в елиминационната фаза на Шампионската лига, завършвайки на втора позиция в групата и събирайки актив от 8 точки. Манчестър Сити отново отпада безславно от турнира. Кръг преди края английският тим има едва три пункта на сметката си.

Източник: dnes.bg