27 Ноември 2011, 11:04
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1333 0

Реал Мадрид спечели с 4:1 градското дерби с Атлетико в мач от 14-я кръг на испанската Примера Дивисион и дръпна с 6 точки пред големия съперник Барселона.

До успеха обаче се стигна след като съдията на два пъти отсъди дузпи за белите и даде директни червени картони за играчи на "дюшекчиите".

Преди това Атлетико изненадващо поведе в резултата в 14-та минута, преди Роналдо да изравни от бялата точка в средата на полувремето.

След почивката португалецът асистира на Ди Мария за 2:1, а резервата Игуаин вкара трети гол след грешка в защитата на гостите. Крайният резултат бе оформен от втората дузпа на Роналдо десетина минути преди края.

В другия интересен мач от вечерта Хетафе сензационно победи Барселона с 1:0 в мач , игран на стадион "Колизеум Алфонсо Перес"

Каталунците изиграха един от най-слабите си мачове, като очевидно си личеше умората от тежкия мач срещу Милан от Шампионската Лига през седмицата.

През целия мач те имаха териториално превъзходство, но нямаха нито едно чисто голово положение през всичките 90 минути на редовното време. Едва в продължението Лео Меси излезе на стрелкова позиция, но гредата спаси домакините.

Гостите, които от своя страна имаха само две атаки през първото полувреме, вкараха след центриране от корнер в средата на второто полувреме.

Това бе първа загуба през сезона за Барселона, която изостава вече на 6 точки зад лидера Реал Мадрид. След две седмици е и дербито между двата отбора на "Сантяго Бернабеу".

Източник: dnes.bg