Резултати и класиране след 11-тия кръг на АФЛ

3 Февруари 2013, 19:20
(0) (0)
Прочетена: 7888 95

Единадесетият кръг започна в петък с мач между Орханиец и Бохемите. Най-резултатният отбор в лигата се изправи срещу отбора, който не познава победата. През първата част момчетата на Бохемите се държаха доста добре на терена. Отборът на Орханиец успя да открие първи резултата с гол на Светослав Джезов. Последва изравняване. Полувремето завърши при резултат 3:2. През втората част отборът на Орханиец показа класата си и успя да разгроми съперника си. С 5 гола се отличи Иван Мишев, хетрик успя да отбележи Светослав Джезов, два гола вкара Иван Редовски, с един гол се разписа и Борис Райчев. За отбора на Бохемите точни бяха Красимир Райновски, Ивайло Кръстев и Ивайло Касов. Краен резултат: 11:3

В съботния ден първият двубой беше между отборите на Мургаш и Чавдар Новачене. Отборът на Чавдар поднесе изненадата на 11-тия кръг. С оглед представянето на отбора на Мургаш в досегашните мачове, всички очакваха лесна победа. В отбора на Мургаш личеше липсата на Ивайло Цветанов, Стоян Боновски, Веско Руменов. Мачът започна доста интересно и се редуваха атаки и пред двете врати. Момчетата на символичните гости успяха да открият първи резултата благодарение на Иван Иванов. Така завърши и полувремето. През втората част Мургаш натиснаха своя съперник, но нямаха късмет пред гола. Всички виждаха победата на Чавдар, като една минута преди края отборът на Мургаш успя да изравни благодарение на Ивайло Иванов (Кехмата). Така  Мургаш успя да запази първото си място в класирането. Краен резултат 1:1

Вторият двубой за съботния ден беше между отборите на Калчополи и Балкан Ветерани. Втората среща също не успя да излъчи победител. Отборът на Ветераните успя да открие първи резултата чрез гол на Димитър Топалов. Така завърши и първото полувреме. Втората част започна доста динамично и двата отбора представиха доста красив футбол за наблюдение. Момчетата на символичните домакини успяха да се доберат до равенството благодаерние на Никола Лалев. Краен резултат 1:1.

Първият от неделяния ден беше между отборите на Бичкиите и Черното Лале. Очакваше се лесна победа с оглед на представянето на двата отбора в лигата. Мачът започна доста добре за символичните гости и те бързо успяха да поведат в резултата. Личеше си, че са по-класни от своя противник. На полувремето резултатът беше 1:3 за гостите. Мачът беше изключително спокоен, като доминираха момчетата на Черното Лале. За отбора гост точни бяха Тони Петков с четири гола, Светлин Семков с два, Ивелин Данчев и Христо Христов с по един гол. За Бичкиите точни бяха Красимир и Емил Христов. Краен резултат 2:8.

Вторият двубой беше между Булсан и Ред Хартс. Отборът на Булсан доста затрудни в последния кръг своя опонент и се очакваше изключително труден мач за момчетата от Ред хартс. Футболистите на символичните гости успяха да пречупят коравия отбор на Булсан и завоюваха победата. Точни за отбора победител бяха Марин Данчев с четири попадения, Иван Кардашев с два и Нено Ганчев с един гол. Краен резултат 2:7.

От 14:00 трябваше да бъде дербито на 11-тия кръг между отборите на Север и Роял. Поради неявяване на футболистите от отбора на Роял, Север печелят служебно. Краен резултат 3:0

Следващият двубой беше между отборите на Олимпик Литаково и Микроак. Този мач също можеше да се определи като дерби, защото и двата отбора се намират един до друг в класирането и от решаващо значение беше кой ще вземе трите точки в тази среща. Мачът започна доста добре за отбора на Литаково, като те успяха бързо да поведат с 2:0. Така завърши и полувремето -  с преднина за Литаково. Втората част започна с натиск на Микроак и головете не закъсняха, първо Димчо Киров, а след това Нейко Нейков успяха да доведат резултата до 2:2. Литаково отново успяха да дръпнат напред, но след този гол Микроак успя да се представи по-добре на терена и стигна до пълен обрат, като с нови голове на Нейко Нейков и Денислав Атанасов резултатът стана 3:4. Силен мач за Микроак направи Нейко Нейков. За Олимпик головете отбелязаха Пламен Весков -  два гола и Цветан Цветанов -  един. Пламен Василев от отбора на Олимпик получи червен карто. Краен резултат 3:4

Последният двубой от 11-тия кръг беше между отборите на Мадара и Тубонджин. По програма мачът трябваше да се играе в събота, но беше отложен за неделя. Двубоят започна изключително добре за символичните гости, като до полувремето те успяха да отбележат три безответни гола. След тези попадения настана голямо напрежение в отбора на Мадара. През втората част символичните гости явно си помислиха, че мачът е свършил и подцениха своя съперник. Тогава дойдоха и силните минути за Мадара, като с по два гола на Тихомир Георгиев, Ивайло Ивайлов и Сашо Сашев успяха да обърнат резултата и да победят убедително. За отбора на Тубонджин по един гол вкараха Ивайло Златев, Мартин Марков, Иван Цолов и Любомир Томов Краен резултат 7:4.

Ключови думи: Аматьорска футболна лига