Резултати и класиране след 3-рия кръг на Аматьорската лига

2 Декември 2012, 21:05
(0) (0)
Прочетена: 5749 34

След настъпилите промени в програмата от третия кръг,  в първия ден се изиграха две срещи. Кръгът започна с мача между Черното Лале и Тубонджин. Момчетата от Черното Лале, както и в предишните срещи, нямаха никакъв проблем и победиха отбора на Тубонджин с резултат 5:0. Така прекъснаха победната серия на символичните гости. За отбора на Черното Лале отново познатият голмайстор Ради Зарев с два гола и вече в актива си има 8 попадения. Останалите голове вкараха Милен Цеков, Ицо и Светлин Семков който се отчете и с четири асистенции.

Във втората среща отборът на Балкан Ветерани се изправи срещу Бохемите. Мачът беше доста интересен,  но накрая отборът на Ветераните, който е без загуба до момента, спечели с 4:2. Първото полувреме беше доста интересно и завърши при резултат 1:0 за ветераните. Доста нахъсани излезнаха момчетата от отбора на Бохемите, но опитността на Ветераните си каза думата. С нови 2 гола се записа Димитър Добревски от отбора на Балкан. Така отборът на Бохемите все още няма спечелена точка.

Във втория ден се изиграха още два мача. В първия мач, сочените за фаворите в лигата, Мургаш, безапелационно разгромиха отбора на Булсан с 10:0. Мургаш записаха нови 3 точки към актива си и остават без загуба до момента.

В късния двубой се изправиха отборите на Калчополи и Бичкиите. Момчетата на Калчополи гонеха своята първа победа в лигата, като в предните два кръга малко не им достигаше. Мачът започна доста оспорвано и противно на очакванията, момчетата от отбора на Бичкиите имаха доста добри положения, но липсата на опит им попречи да отбележат гол и да поведат в резултата. След 10-тата минута в отбора на Калчополи настъпиха няколко смени и това даде резултата, като те постепенно започнаха да доминират на терена и заслужено победиха с 4-1 и така записаха първи точки в лигата. Първото полувреме завърши при резултата 0:0. В началото на второто полувреме отборът на домакините отбележи два бързи гола и поведоха в резултата с 2:0. За Калчополи се разписаха Райко, Радослав, Деян и Димитър. Бичкиите остават без спечелена точка до момента.

В последния ден се изиграха и останалите двубои. Като денят започна с дербито на 3-тият кръг между отборите на Север(на снимката) и Орханиец. Мачът започна доста оспорвано, като твърдите влизания не липсваха. Още в началото на двубоя опитният отбор на Орханиец отбеляза гол с хубав плътен изстрел на Борис Райчев. Момчетата от Севера се "събудиха" и след направените няколко смени заиграха доста добре и след хубава комбинация изравниха резултата. Последваха още положения пред стража на Орханиец, но до гол не се стигна. При резултата 1:1 завърши и първото полувреме. Втората част започна също с голям заряд и не липсваха положения пред двете врати, като отново в резултата поведоха символичните гости с гол на Йордан. Последва нов гол на Борис Райчев и това прекърши коравия отбор на Север. Крайният резултат от срещата 1:4, за отбора на Север 2012 се разписа Христо.

Следващата среща за деня беше между отборите на Мадара и Олимпик Литаково. Още в самото начало Литаковци успяха да открият резултата. Срещата беше доста динамична и отборите си разменяха голове, като полувремето завърши при резултата 3:4 за Олимпик. Второто полувреме започна доста интересно, като след грешка на защитник от отбора на Мадара, Олимпик стигна до аванс от 2 гола и поведе в резултата с 3:5. Отборът на домакините се стегна и стигна до изравняване 5 минути преди края. Последните минути бяха много oспорвани като Мадара изпусна много полoжения пред вратата на Литаково, след една контра атака момчетата от Олимпик успяха с красив гол да поведат отново в резултата. Така мачът завърши 5:7.

В двубоя от 15:00 един срещу друг се изправиха отборите на Чавдар Новачене и Микроак (на снимката). Мачът беше изпълнен с голям заряд и започна доста динамично. Отборът на Чавдар се възползва от една колективна грешка в защитата на Микроак и Иван Иванов откри резултата 1:0. Личеше напрежение в футболистите на Микроак и не им вървеше играта, последваха нови два гола на Чавдар, полувремето завърши при резулт 3:0 за Новачене. Втората част момчетата от Микроак се стегнаха, направиха няколко смени и бързо върнаха един от головете благодарение на Кристиан. Редуваха се положения и пред двете врати, като много пропуски направиха футболистите на Микроак. Крайният резултат от срещата е 4:1. Микроак все още няма спечелена точка в лигата.

Последната среща за деня беше между Роял и Ред Хартс. Отборът на Роял продължава победната си серия, като и в този мач разгроми своят съперник с резултат 8:0. Първото полувреме завърши при резултата 4:0, за отбора на Роял се разписаха Деян, Петко, Мирослав и Цветослав. В двубоят личеше през цялото време превъзходството на домакините и заслужено победиха.