Резултати от изиграните футболни срещи на децата на Балкан 1929

25 Септември 2018, 13:16
(2) (0)
Прочетена: 1651 2

Този уикенд детските формации на Балкан 1929 изиграха своите мачове.

Първо, децата на Балкан, ръководени от Мариян Маринов разгромиха като гости отбора на Ком Годеч с 10:2. Още до десетата минута стана ясно кой ще е победителят в срещата. Зелените поведоха с бързи три гола, а полувремето завърши при резултат 8:0. Автори на головете за Балкан бяха с по два гола Николай Миков, Мирослав Ангелов и Светлан Бенчев, по един гол добавиха още Иван Маринов, Даниел Ангелов, Христо Марков и Витомир Витомиров.

Старшата възраст на Балкан победиха като домакини с 2:1 отбора на Елин Пелин. Мачът беше тежък и за двата отбора, като те показаха много футболни качества. Все пак футболистите на Здравко Атанасов и Николай Христофоров успяха да вземат трите точки.

През първото полувреме двата отбора си размениха по един гол, като първи поведоха балканци с гол на Ивайло Начев, след като засече центрирана топка от ъглов удар. До края на полувремето гостите успяха да изравнят резултата след изпълнение на статично положение. Така завърши и първата част, като Балкан имаха своите шансове отново да излязат напред в резултата, но Роберто Петров не успя да материализира хубавите си пробиви.

През втората част зелените успяха да поведат резултата след статично положение. Димитър Дончев стреля към вратата, противниковия страж спаси, но топката се оказа в краката на Йордан Дамянов и той не сгреши. До края на срещата гостите натиснаха Балкан, но те по превъзходен начин неутрализираха атаките им. Така завърши и мачът 2:1.

Ключови думи: ФК Балкан 1929