Резултати след срещи от десетия кръг на АФЛ Ботевград

6 Февруари 2017, 06:30
(0) (0)
Прочетена: 2593 8

В неделя се изиграха срещите от десетия кръг на АФЛ Ботевград. В този кръг имаше няколко дербита, резултатите от който допълнително направиха лигата по интригуваща.

В първата среща отбора на Изток постигна задължителна победа срещу отбора на Светкавица. Краен резултат 13:5. Отбора на Изток контролираше мачът през цялото време, като не даде никакви шансове на своя съперник. Статистика от срещата може да намерите тук

Във втората среща отбора на Олимпик Ботевград записа нова победа в лигата срещу отбора на Бичкиите, с резултат 7:3. Това беше втора поредна победа на Олимпик и те се изкачиха с две места в класирането. До средата на първата част двата отбора бяха напълно равностойни, но в края на полувремето Олимпик успя да натрупа три гола преднина, първата част завърши при резултат 4:1. През второто полувреме Бичкиите направиха всичко възможно да направят обрат. Краен резултат 7:3. Статистика от срещата може да намерите тук

Третата среща беше между отборите на Микроак и Сименс. Отбора на Микроак не остави никакви шансове на Сименс и ги победи с резултат 17:3. С тези три точки момчетата на Микроак дишат във врата на първите три отбора в класирането. Статистика от срещата може да намерите тук

В предпоследната среща един срещу друг се изправиха първите два отбора в лигата - Преслав и Мургаш Врачеш. Футболистите на двата отбора сътвориха истинско зрелище, като срещата не успя да излъчи победител - 1:1. През първата част мачът завърши при нулево равенство, като и двата отбора имаха свойте шансове за гол, но добри спасявания на вратарите обезнадеждиха нападателите. В началото на втората част голмайстора на Мургаш - Радослав Зарев даде преднина на своя отбор с красив гол. Радостта им беше твърде кратка, защото още в следващата атака Валентин Цоков с удар от границата на наказателното поле възстанови равенството. След тези два гола играта стана много открита и напълно зарадва събралата се многобройната публика. Последваха нови пропуски на нападателите на Мургаш. Малко преди края Димитър Георгиев със страхотен удар нацели и напречната греда на врата зад Цветомир Кацарски. При този резултат отбора на Преслав запази лидерството в лигата. Статистика от срещата може да намерите тук

Последната среща беше между отборите на Черното Лале и Сенсата. Мачът започна много добре за футболистите на Черното Лале и до петнадесетата минута водеха в резултата с 2:0. До края на полувремето резултата не се промени, като момчетата на Черното Лале контролираха срещата. В началото на втората част Сенсата се върна в мача с гол на Васил Василев и направи много интригуващ мача до своя край. Все пак отбора на Черното Лале взе трите точки и запази третото си място, преди последния кръг. Краен резултат 2:1. Статистика от срещата може да намерите тук