Резултати след срещите от 1-вия кръг на АФЛ Ботевград

6 Ноември 2016, 16:05
(0) (0)
Прочетена: 3912 20

Днес беше дадено началото на сезон 2016-2017 на АФЛ Ботевград. Интересно нововъведение в турнира е, че след всяка среща се определя играч на мача и получава стек с бира.

В първата среща един срещу друг се изправиха отборите на Сенсата и Светкавица. Отбора на Светкавица е нов за лигата и никой не знаеше какво да очаква от тях, в отбора на Сенсата се виждаше липсата на важен играч - Радослав Зарев. Мачът започна силно за Сенсата и до средата на първата част водеха с 2:0, автори на головете бяха Георги Георгиев и Петър Ташев. Георги Христов от отбора на Светкавица намали резултата след много хубав гол. До края на полувремето обаче Сенсата си осигуриха комфортен аванс с два гола на Петър Ташев.
През втората част опитния отбор на Сенсата тотално прекърши противника. Краен резултат 10:5. Играч на мача стана Петър Ташев, който вкара и седем гола. По един за победители вкараха Васил Василев, Виктор Недков и Георги Георгиев. За отбора на Светкавица точни бяха с по два гола Георги Петров и Николай Николаев, един вкара Георги Христов. Статистика от мача може да намерите тук

Втората среща беше между отборите на Мургаш Врачеш и Олимпик Ботевград. Опитния отбор на Мургаш изцяло подчини своя противник и интрига в мача липсваше. Головете за победители реализираха две от новите попълнения в състава на врачежани. Четири гола реализира Радослав Зарев, който стана и играч на мача, три добави Васил Григоров. Краен резултат 7:0. Статистика от мача може да намерите тук

Третата среща беше между отборите на Бате Борисов и Микроак. И двата отбора са много опитни в лигата и се очакваше срещата с голям интерес. Те предложи страхотен футбол и зрелищен мач. И двата отбора показаха много добра форма. Първи до гол стигнаха отбора на Бате Борисов с гол на Ивайло Иванов. Радостта им беше много кратка защото Йордан Йорданов изравни с красил гол. До края на полувремето отбора на Микроак направи пълен обрат с голове на Радослав Цветанов. Първата част завърши при резултат 2:3. През второто полувреме отбора на Микроак запази крехката си преднина почти до своя край. В петте минути до края отбора на Бате Борисов се втурна в атака и Тодор Маринов с два хубави гола успя да донесе точката за своя отбор. Краен резултат 5:5. Голмайстори за отбора на Бате Борисов бяха Тодор Маринов с три гола, по един добавиха Ивайло Иванов и Денислав Димитов, за отбора на Микроак точни бяха Радослав Цветанов с три гола, Здравко Цветков и Йордан Йорданов с по един. Статистика от мача може да намерите тук

Предпоследната среща беше между отборите на Преслав и Черното Лале. Отбора на Черното Лале се завръща в лигата с изцяло нов състав. Мачът беше изключително равностоен, но отбора на Преслав беше по-точен в завършващата фаза. Първи до гол стигната момчетата на Черното Лале с гол на Димитър Димитров. До края на полувремето Преслав направиха пълен обрат с голове на Ангел Бадев и два гола на Радко Асенов. През втората част отбора на Преслав запази комфортната си преднина и в края се поздрави с трите точки. Краен резултат 5:2. За победителите Ангел Бадев и Радко Асенов вкараха по два гола, един добави Димитър Георгиев. За отбора на Черното Лале точни бяха Велислав Стоев и Димитър Димитров. Статистика от мача може да намерите тук

В последната среща един срещу друг се изправиха отборите на Изток и Сименс. Отбора на Изток е един от претендентите за първото място в турнира тази година. Отбора на Сименс е един от новите отбори. Срещата още от самото начало беше под контрола на Изток и те разгромиха своя противник. Краен резултат 15:0. Димитър Харалампиев реализира пет гола, Тони Симеонов реализира хеттрик, Искрен Мужин, Иван Благоев, Ивелин Цветков реализираха по два гола, един гол вкара Неделин Костадинов. Статистика от мача може да намерите тук