Резултати след срещите от втория кръг на АФЛ Ботевград 2018/19

11 Ноември 2018, 21:36
(1) (1)
Прочетена: 1914 4

Днес (11 ноември) се изиграха двубоите от 2-ри кръг на АФЛ Ботевград 2018/19. Времето отново бе благосклонно към любителите на футбола, което от своя страна бе в основата на настроението, което бе обвзело минифутболното игрище през целия ден.

В първия мач за деня се срещнаха отборите на Феърплей Мездра и Сенсата. Двете страни отговориха на очакванията и дадоха старт на кръга с интересен сблъсък. Символичните домакини поведоха след 14 минути футбол, но не успяха да запазят преднината си и позволиха на съперника да постигне обрат до края на полувремето. През втората част обаче момчетата от Сенсата отстъпиха инициативата на своя опонент. Тимът на Ферплей Мездра показа характер и сътвори нов обрат в срещата, с който на практика взе трите точки и нанесе второ поражение за Сенсата. Краен резултат - 6:4.

Втори помежду си играха Мургаш Врачеш и Сириус. Миналогодишният шампион се справи без напрежение срещу скромния си съперник, който днес не успя да покаже същата искра в продукцията си, както в първия мач срещу Микроак. Тимът на Мургаш пречупи своя опонент, разпечатвайки вратата му още в самото начало, с което до голяма степен обезвери отбора на Сириус. Символичните гости не успяха да намерят отговор на добрата игра на Мургаш и така миналогодишният шампион записа втори пореден успех. Краен резултат - 8:1

Третият двубой бе между Козаро и Отряд Армейци. Двата отбора заформиха един от най-интересните сблъсъци за деня. През цялата среща силите бяха изравнени и до последно не се знаеше крайния изход от двубоя. Цялото първо полувреме премина при много здрава и предпазлива игра, а първото попадение падна в самия му край, когато Козаро разпечата вратата на своя опонент. След почивката тимът на Отрят Армейци се върна в мача, а играта на двата отбора отново бе много равностойна. Символичните домакини успяха да излязат за втори път напред в резултата и уверено крачеха към успеха. Финален щурм от страна на Отряд Армейци в последната минута от мача обаче ги дари с наказател удар, който бе хладнокръвно реализиран и така секунди преди последния съдийски сигнал двата отбора си разделиха точката. Краен резултат - 2:2.

В четвъртата среща за деня играха Микроак и Йънг Бойс. След слабото си начало тимът на Микроак трябваше да гони победата на всяка цена. Отново обаче се забелязаха пропуски в редиците на символичните домакини, които за малко не им костваха трите точки днес. Тимът на Микроак поведе в резултата с доста усилия, но само три минути по-късно равенството бе възстановено. Символичните домакини създадоха доста положения, които обаче пропиляваха с лека ръка. В крайна сметка тимът на Микроак успя да вкара малко след началото на второто полувреме и се добра до трите точки, но отново не успя да разгърне максималния си потенциал и донякъде разочарова с представянето си на терена. Краен резултат - 2:1.

В мач номер 5 излязоха отборите на Сименс и Никсметал Груп. Двете страни заформиха нелош двубой, в който имаше доста попадения и няколко обрата. Като цяло отборите предложиха равностойна игра, а мачът премина гол за гол, като никой от двата тима не успя да се откъсне с голяма преднина. След като първи поведоха в резултата, символичните гости допуснаха обрат и после бяха догонващ през цялата среща. Със сърцата игра момчетата от Сименс на два пъти повеждаха в резултата, но техния съперник все намираше сили да върне равенството. В самия край на двубоя нещата отиваха към равенство, но силни финални минути за Никсметал  Груп им донесоха победата, която е втора поредна за отбора. Краен резултат - 5:7

Кръгът закриха отборите на Черното лале и Грамаде Скравена. Символичните домакини показха значително подобрение в своята игра в сравнение с първия мач от надпреварата. Темпото на мача бе високо, а двата отбора изнесоха равностойна продукция на терена. В крайна сметка обаче тимът на Грамаде бе една идея по-съобразителен от своя съперник и успя да грабне победата, като умело задържа преднината си в края на мача и записа втори пореден успех. Краен резултат - 4:5

Статистика, класиране, програма и голмайстори може да намерите тук.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2018