Рилецо удари шампиона в Правец след продължение

6 Май 2017, 20:17
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1600 9

Рилски спортист победи шампиона Лукойл Академик като гост с 89-80 в мач с продължение. Така самоковци поведоха с 1-0 в полуфиналната серия от Националната баскетболна лига. Мачът премина през обрати, като в началото Рилецо беше по-силен, през третата част пък Лукойл се откъсна далеч напред и закономерно всичко се реши в добавеното време, в което гостите бяха по-силният отбор. Мач №2 отново е в Правец, в понеделник (8 май).

Гостите от Самоков започнаха мача по-добре и поддържаха преднина през цялата първа четвърт. Темпото не беше високо, а отборите играеха с повече дълги нападения. След една част Рилецо доведе с 20-13, а в началото на следващата запази аванса си. Лукойл Академик обаче изравни при 5 минути до почивката и след игра кош за кош до нея имаше малка преднина при 38-36.

Отлично начало на третата четвърт даде по-стабилна преднина на домакините, които малко след това направиха серия от 9-0 и поведоха с 14. До края на периода Рилски успя да се задържи на 10 точки зад съперника. След 11-4 в полза на самоковци в началото на последната част се приближиха само на 4 точки и се върнаха в мача. 2 минути преди края на срещата резултатът беше 74-71, а след няколко грешки Златин Георгиев проби и вкара кош с фаул, за да изравни при 74-74. До края на редовното време отборите не вкараха и мачът влезе в продължение.

През първата половина от продължението единствено Рилски отбеляза една точка, след което отборите си размениха по точка за 78-77 в полза на гостите. Рилски направи серия от 9-0, откъсвайки се със 7 точки напред при по-малко от минута до края. Те успяха да задържат преднина до края и заслужиха победата.

Еван Бройнсма беше най-резултатен за победителите с 22 точки, като добави и 11 борби за дабъл дабъл. По 20 вкараха Йордан Бозов, който добави и 5 асистенции, и Ди Джей Шелтън (23 борби). С 16 точки и 9 борби се включи Златин Георгиев.

За Лукойл 13 точки, 10 асистенции и 7 борби регистрира Дани Гибсън, 12 плюс 8 борби добави Христо Захариев, а с 11 точки завърши Павлин Иванов.

Източник: bgbasket.com