Рилски се измъкна от Балкан след продължение

27 Април 2017, 20:58
(0) (0)
Прочетена: 1974 13

Отборът на Рилски спортист (Самоков) започна участието с в плейофите на Националната Баскетболна Лига с победа, след като се наложи при домакинството си на Балкан (Ботевград) с 81:79 (27:20; Рилски спортист с драматична победа на старта на плейофите19:21; 8:20; 19:12; 8:6) след продължение в мач №1.

Еван Бруинсма вкара 23 точки и овладя 11 борби за успеха на самоковци, а Йордан Бозов и Николай Стоянов добавиха съответно по 21 и 12 точки.

Михайло Секулович вкара 23 точки за Балкан, Мартин Дурчев добави 17 точки, а Амин Хот и Травис Даниелс се отличиха с по 12 точки.

През по-голямата част от първата четвърт играта бе изключително равностойна, като двата отбора си размениха лидерската позиция общо пет пъти. Все пак, в последните три минути на частта домакините от Рилски спортист поеха инициативата, а Бруинсма, Бозов и Георгиев бяха точни и дадоха аванс от седем точки на тима си – 27:20.

Вторите десет минути започнаха силно за гостите от Ботевград, които за малко над две минути игра успяха да стопят пасива си до само две точки – 27:29, но самоковци успяха да се съвземат с точни стрелби на Бозов и Вутев, като до края на първото полувреме разликата от 3-4 точки в полза на домакините се запази и почивката дойде при 46:41 за Рилски спортист.

Баскетболистите на Балкан изиграха отлична трета четвърт, в която „заключиха“ коша си и позволиха на съперника да отбележи едва осем точки, докато в нападение „зелените“ бяха безпощадни и след 20:8 в третата четвърт, ботевградчани стигнаха до пълен обрат – 61:54.

Домакините от Самоков коригираха значително представянето си в началото на заключителните десет минути, а Еван Бруинсма бе неудържим и Рилецо отново си върна лидерската позиция – 65:63 при 6:18 минути до финалната сирена. В следващите минути двата отбора се хвърлиха в здрава битка за всеки сантиметър от терена, като по-добре от възможностите си се възползваха гостите, които успяха да изравнят при 23 секунди до края след два наказателни удара на Хот – 72:72. В оставащото време Николай Стоянов и Секулович вкараха по един наказателен удар, съответно за Рилецо и Балкан, с което пратиха двубоя в продължение – 73:73.

Стоянов се реваншира за пропуска си в края на редовното време, след като отбеляза тройка в началото на допълнителните пет минути, но веднага след това Хот вкара два фала и разликата пак падна до само една точка – 76:75. Последваха няколко безрезултатни атаки и към двата коша, а равенството бе отново възстановено, след като и Дурчев бе точен веднъж от линията – 76:76. Рилецо успя за момент отново да поведе с три точки – 79:79, но след това Дурчев и Кочев отново върнаха Балкан в играта – 79:79 при 14 секунди ди края.

Все пак, в оставащото време домакините от Самоков, в лицето на лидерът си Йордан Бозов, показаха по-здрави нерви, след като ветеранът успя да реализира два наказателни, с които подсигури и победата за Рилски спортист – 81:79.

Източник: sportal.bg