Рилски се събуди, но Левски е вторият финалист в Балканската лига

19 Април 2013, 23:25
(0) (0)
Самоков - Спорт
Прочетена: 2151 0

Левски показа класата си над отбора на Рилски спортист и показа, че заслужава купата на Балканската лига. Те бяха много по-освободени на терена и това им помогна да победят Рилецо с убедителна разлика от 10 точки 74-84. Така левскари ще се изправят срещу Галил Гилбоа на финала в неделя.

През първата четвърт отбора на Левски правеше каквото си поиска със съперниците си от Самоков и още в началото на 6-тата минута игра те водеха със двуцифрена разлика. До края на частта Рилецо неможа да се противопостави и пасива му след 10 минути игра бе 15 точки 9-24.

Втората част отново започна с по-голямо самочуствие за отбора на Левски , които отново продължаваха да доминират на терена. Постепенно Рилецо започна да се мобилизира и след няколко грешки на Левски намали разликата на 12 точки, като разултата на полувремето бе 31-43.

Левски продължи да доминира и през третата четвърт. В нея класата си каза думата и след 30 минути игра разликата в полза на Левски набъбна на 19 точки 45-64.

Рилецо се събуди през последната четвърт, но това не му помогна за успех. Те показаха висок процент стрелба и добра защита и това им помогна да намалят разликата до 6 точки, но това бе всичко.

Най-резултатен за победителите бе Павел Иванов, който отбеляза 21 точки. Младен Пантич вкара 18.

За Рилски спортист най-много отбеляза Бранко Миркович, който завърши с 20 точки.