Рилски спортист с историческа победа в Ботевград

5 Ноември 2011, 19:25
(0) (0)
Прочетена: 2291 9

Рилски спортист записа историческа победа срещу Балкан в Ботевград. Самоковци бяха категорични срещу противника си, побеждавайки с резултат 84-62. Така те счупиха каръка си в зала „Балкан”, където не бяха записвали победа в официален мач в клубната си история. С успеха днес самоковци вече имат общо 2 победи, както и 2 загуби, а балканци са същия актив. Гостите поведоха с огромна разлика през втората част и лесно взе победата през второто полувреме.

През първите 10 минути отборите дадоха заявка за изключително интересен мач. Играта вървеше кош за кош и водачеството често бе сменяно. Самоковци бяха малко по-силни в самия край на първата десетка и имаха аванс от 4 точки след нейния край. Преломният момент в мача обаче дойде през втората част. От самото й начало баскетболистите на Росен Барчовски започнаха да се откъсват и след като позволиха на съперника си да вкара едва 6 точки направиха своя аванс цели 20.

Веднага след почивката разликата падна до 16 точки, но Рилски не позволи на съперника да се доближи по-близо и отново поведе с 20 точки. Разликата се запази през цялата продължителност на третата част и самоковци си осигуриха спокойно доиграване на мача, повеждайки с 23 точки. Серия от 9-0 за Балкан намали разликата на 14 точки, но това не попречи на съперника да изведе мача до победа в своя полза.

Филип Вукосавлевич изигра много силен мач за победителите и записа 21 точки и 5 борби. 18 точки, както и по 6 борби и асистенции добави Бранко Миркович, а с 12 точки и 7 борби се отчете Джордже Йованович.

За Балкан Айзея Мартин вкара 17 точки и 6 борби, а Кирил Райков наниза 13 точки.

В следващия кръг Рилски посреща Спартак Плевен, а Балкан ще гостува на Евроинс Черно море.