26 Март 2013, 11:18
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1318 0

Русия и Бразилия завършиха 1:1 в контрола, играна в Лондон. Петкратните световни шампиони губеха до последната минута, но успяха да се спасят от поражението с малко късмет.

През миналата седмица селесао направи зрелищно 2:2 с Италия, а световната квалификация на руснаците срещу Северна Ирландия беше отложена. Селекционерът на Бразилия Луис Фелипе Сколари направи няколко промени в сравнение със сблъсъка със скуадра адзура. Като титуляри започнаха Тиаго Силва, Марсело и Кака. В атака отново действаха Фред и Неймар, а на пейката остана Хълк.
Фабио Капело пък предпочете на вратата Владимир Габулов вместо Игор Акинфеев. В предни позиции действаха Александър Кержаков и Александър Кокорин, а сред резервите останаха Игор Денисов и Алан Дзагоев.

Първото полувреме предложи малко футбол пред ентусиазираните фенове на “Стамфорд Бридж”. Предпазливата игра отегчи всички. Руснаците създадоха две опасности пред вратата на Жулио Сезар, проиграни от Широков и Игнашевич. Ернанес пък попречи на Кержаков да обстрелва вратата с решителна намеса. Бразилците държаха повече топката, но контрите на съперника носеха по-голяма заплаха. В същото време треньорът на сборная Фабио Капело беше прикрепил трима души да се грижат за новата мегазвезда на бразилския футбол Неймар. След почивката играта стана малко по-открита и по-привлекателна за зрителите.

Селесао упражни известен натиск към Габулов, но освен няколко разбърквания не успя да създаде чисто голово положение. В 64-ата минута Неймар подаде хитро на Марсело, но шутът на бранителя бе отбит от Габулов. В последният четвърт час стана всичко по-интересно в мача. Резервата Хълк се включи много активно, но една светкавична контраатака завари защитата на Сколари неподготвена. Кержаков овладя пас от лявото крило, стреля, защитник изби шута, а топката се върна у нападателя.

Той пусна пас към Файзулин, който даде на Жирков. Халфът бе блокиран, но отбитата топка стигна отново до Файзулин. Коварният удар през защитник изненада Жулио Сезар – 1:0! Бразилците веднага отговориха с бърза атака, завършила с неточен изстрел на Марсело. После контузия получи Жирков и ситуацията за руснаците стана изключително трудна. Буквално в последната минута Марсело размени пасове с Хълк, нахлу в наказателното поле и центрира към непокрития Фред. Таранът завърши успешно комбинацията и опъна мрежата за крайното 1:1.

Русия няма нито една победа в сблъсъците си срещу Бразилия, но в същото време тимът не е изпитвал горчивината на загубата, откакто го пое Фабио Капело.