Вторник, 23 Април 2024, 20:05

Състезатели от клуб "Таек-кион" с 11 медала от V-то открито първенство по Таекуон-До ITF

11 Февруари 2013, 14:28
(0) (0)
Прочетена: 2752 3

На 10.02.2013г. в гр. Елин Пелин се проведе V открито първенство по Таекуон-До ITF за купа "Левски", част от инициативата "млади приятели на полицията"
В него взеха участие 138 състезатели от цялата страна.
6-ма състезатели от Таек-кион бяха привлечени от спортен клуб "Мусала" към Областна Дирекция на МВР, който е член на Спортната асоциация на МВР и взеха участие в турнира, като спечелиха общо 11 медала.
1. Николай Петков взе 2 златни медала на спаринг и специална техника
2. Цветелин Кръстанов също спечели 2 златни медала  на форма и спаринг до 38 кг.
3. Виктор Миланов се окичи със златото на спаринг в катег.до 58 кг.
4. Габриел Витков завоюва злато на спаринг  до 45 кг. и сребро на форма
5. Цветомир Йолов е с 2 сребърни медала на спаринг и спец.техника и бронз на форма
6. Слави Василев спечели бронза на форма

След покана и разговор с членове на УС на СК Мусала към ОДМВР, треньорът Б. Витков взе решение някои от състезателите да бъдат  картотекирани и към полицейския клуб, който развива много видове спорт, сред които вече и таекуон-до ИТФ.
Няколко дни преди първенството гранд мастер Ким Унг Чол проведе изпит за повишаване на степен, на който се явиха 67 трениращи от Ботевград Правец и Етрополе. Изпитът включваше теория, практика, силов тест и спец.техника, според степента, за която се кандидатства. Кореецът остана изключително доволен от това, което показаха и на някои от тях бяха дадени 2 степени за показните умения.