24 Октомври 2011, 14:26
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1010 0

Дългата серия без загуба на Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" най-после приключи.

"Червените дяволи" бяха шокирани от своя градски противник Манчестър Сити и загубиха на собствения си стадион с 1:6.

Това е първа загуба за Юнайтед на "Театъра на мечтите" от 3-и април 2010 година, когато отборът отстъпи на Челси, губейки с 1:2.

В този случай двата отбора се изправиха един срещу друг в двубой от 9-ия кръг на Висшата лига.

Гостите от Сити демонстрираха, че имат изключително голяма класа и стигнаха до успеха. Първите две попадения бяха дело на Марио Балотели, който се разписа в 22-ата и 60-ата минути на срещата. В 68-ата минута Кун Агуеро също реализира, за да направи преднината на своя тим класическа.

Последните три попадения за Сити пък бяха дело на Джеко (2) и Силва. Босненецът реализира в 89-ата и 93-ата минути, докато испанецът се разписа в 91-ата минута.

За Юнайтед пък успя да се разпише Дарън Флетчър, който вкара в 80-ата минута.

Това е и първа загуба за Юнайтед през настоящата кампаня. След този мач Сити увеличи преднината си пред втория Юнайтед с цели 5 точки.

"Гражданите" в момента заемат лидерската позиция във Висшата лига с актив от 25 пункта, докато "Червените дяволи" са втори с 20 точки.

Не може да не се отбележи, че домакините от Юнайтед останаха с човек по-малко за цялото второ полувреме, след като в 47-ата минута Джони Евънс получи директен червен картон за фаул срещу Марио Балотели.

Българският нападател Димитър Бербатов не игра в срещата и остана цял мач на резервната скамейка.

Източник: dnes.bg