Силна трета част донесе трети пореден успех на Балкан (U14)

27 Юни 2019, 19:42
(1) (0)
Прочетена: 1145 0

Балкан постигна трети пореден успех на финалите за момчета до 14 години в Ботевград и е все по-близо до полуфиналите в турнира. Във втория си мач за деня тимът на Николай Пеев надигра БУБА Баскетбол с 92-69, след много силна трета част. Към момента нашите са еднолични лидери в група А с три успеха и нито едно поражение. Зад нас е Доростол с 2-1. Дунав е с победа и поражение. Наравно по една победа и две загуби са БУБА и Рилски, а последен е Делфин с две поражения.

В група В Черно море Тича е първи с три успеха и нито една загуба. Чавдар е 2-1. С баланс 1-1 са Сливен и Академик Бултекс 99. С 1-2 е Левски, а Шумен е с три поражения.

Утре ботевградчани ще изиграят последните два мача от груповата фаза - от 12:30 часа срещу Делфин и от 18:30 часа срещу Рилски спортист. Двете срещи са в "Арена Ботевград".

Балкан поведе с 6 точки в първите минути на мача, но не успя да задържи дълго време разликата. Отборът на БУБА подобри игра и и свали аванса на Балкан само на две точки. Последва таймаут за нашите, след който Балкан направи серия 12-0 и се откъсна напред при 30-16. Играта продължи да бъде оспорвана и след първия период Балкан водеше с 8 при 29-20. На няколко пъти във втория период нашите повеждаха с над 10 точки, но не успяха да запазят контрола върху играта. Нашите изпитваха трудности в нападения и защита и на почивката съперникът отново свали пасив на 9 при 36-45. Домакините от Ботевград започнаха ударно второто полувреме със серия 13-2 и поведоха за първи път с над 20 точки. Оттам нататък нашите постепенно покачваха разликата и не срещнаха трудност до края на мача, за да го спечелят.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за Балкан с 25 точки, а по 14 реализираха Денис Петков и Даниел Йорданов. Стефан Михайлов отбеляза 12.

За БУБА Баскетбол Станислав Хинков с номер 24 бе най-резултатен с 25 точки, а 11 отбеляза Максим Бочев.