СК "Ракитин" спечели трите точки при гостуването си на ФК "Пирдоп"

7 Октомври 2018, 18:28
обновена на 8 Окт 2018
(1) (0)
Прочетена: 2423 19

Вчера отборът на СК "Ракитин" гостува на неудобния съперкин ФК "Пирдоп". Миналият сезон момчетата на Райко Влъчков и Кирил Вутов победиха с 5:1 като домакини, но победата и тогава не дойде лесно, въпреки резултата. Ракитин се нуждаеха от задължителна победа, за да нарушат негативната серия от последните две срещи.

Срещата започна много добре за Ракитин и още в самото начало получиха шанс за изпълнение на пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Християн Христов застана зад топката, но силния му шут беше отразен от стража на домакините. Последваха нови възможности пред Трудовчани, като отново пропуски направиха Християн Христов и Димитър Харалампиев. Отборът на Пирдоп се защитаваше повече и създаде много малко проблеми на защитата на трудовчани. Първата част завърши при равен резултат, за което Ракитин можеха да съжаляват.

Със започването на втората част, Любомир Алипиев влезе в игра и освежи нападението на Ракитин. Самият той открадна една топка при изнасящ пас на Пирдоп.  Излъга майстроски вратаря и не сгреши. След този гол Пирдоп имаха няколко добри възможности за гол, но вратарят на Ракитин -  Денислав Димитров, беше заключил своята врата. В самия край на мача се стигна и до грозни сцени от страна на вратаря на домакините, за което беше изгонен с директен червен картон. Краен резултата 0:1.
Резултати в останалите срещи от петия кръг:

ФК "Бенковски" - Костенец - ФК "Спортист" - Нови хан - 6:1
ФК "Мътивир" - Ихтиман - ФК "Левски 2007" - Долна баня - 2:0
СК "Рилец" - Говедарци - ФК "Мирково" - Мирково - 3:0 (служебно)
ФК "Левски 1923 - Елин Пелин - ФК "Звездец" - Горна Малина - 2:0

В следващата среща на 13.10 от 11:30ч СК "Ракитин" са домакини на Мътивир Ихтиман.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец