СК "Ракитин" (Трудовец) допусна загуба от Спортист (Нови Хан)

1 Октомври 2017, 15:07
(1) (0)
Прочетена: 3491 81

В мач от 4-тия кръг на А ОФГ София - Изток, футболистите на СК "Ракитин" (Трудовец) изпуснаха гостите от Спортист (Нови хан). Мачът завърши с неприятна загуба за трудовчани, които отстъпиха с 2:3.

През първото полувреме играта на "Ракитин" не бе на нужното ниво. Метеорологичните условия до голяма степен бяха ключови за продукцията на двата тима, тъй като теренът стана тежък и труден за провеждане на футболна среща. Гостите от Нови хан успяха да вкарат своите голови положения и на почивката имаха добър аванс от 2 гола.

През второто полувреме играта на "Ракитин" претърпя пълна промяна. Трудовчани намериха верния път и заиграха много по-добър футбол в сравнение с първото полувреме. Изцяло играта бе контролирана от символичните домакини, които играят мачовете си в Ботевград. С 2 гола на Веселин Руменов, "Ракитин" успя да се върне в мача и изравни резултата. Куп пропуски и липсата на късмет не позволиха на отбора да грабне 3-те точки. За това спомогнаха и блестящите намеси на вратаря на Спортист (Нови хан), който на няколко пъти спаси отбора си от пълен обрат. В последната минута от мача, гостите получиха спорнна дузпа в своя полза, която съумяха да реализират и изтръгнаха 3-те точки.

Следващият кръг отборът на СК "Ракитин" (Трудовец) гостува на СК "Рилец" (Говедарци) на 08 октомври (неделя) от 16:00ч.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец