СК "Ракитин" Трудовец с първи официален мач в ОФГ София

10 Септември 2017, 10:21
(1) (1)
Прочетена: 2660 48

Вчера, новосформираният отбор на СК "Ракитин" Трудовец, изигра първата си официална среща. Съперник на трудовчани бе отборът на "Бенковски" Костенец. Ръководството на домакините  бе създали много добри условия за провеждане на футболната среща, която завърши при резултат 3:0 за отбора на Костенец.

Мачът започна с лек натиск на отбора домакин, но момчетата на Ракитин, добре организирани, не оставяха празни пространства на противника. В 10-тата минута обаче, след колективна грешка, отборът на Костенец откри резултата. След този гол момчетата на "Ракитин",  ръководени от Цветомир Иванов и Кирил Вутов, не се притесниха и изнесоха играта в центъра и създадоха няколко много добри голови положения , но само липсата на шанс остави резултата до края на полувремето не променен.

През втората част отново играта бе равностойна и крайният резултат на мача бе непредвидим. В 70-тата минута, обаче, грешка на защитник на Ракитин костваше втори гол в тяхната врата, с което отборът на  Костенец усложни играта на трудовчани. В самия край на мача "Бенковски" вкараха и трети гол.

Срещата бе спортменска, липсваха груби влизания. Жълтите картони общо за двата отбора бяха 3.

Следващата среща на "Ракитин" - Трудовец е на 16.09 (събота) от 11:30ч. в Ботевград срещу отбора на Мирково.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец