Четвъртък, 25 Април 2024, 18:41

СК "Ракитин" (Трудовец) загуби от "Спортист" (Нови хан) при подновяването на първенството

17 Март 2019, 23:03
(0) (0)
Прочетена: 1679 17

Мъжкият футболен отбор на "Ракитин" (Трудовец) поднови участието си в "А" Областна група - Изток с поражение. Трудовчани претърпяха загуба с 0:2 от "Спортист" (Нови хан), а двубоят се игра в Елин Пелин днес (17 март). Това бе първият официален двубой за тима след зимната пауза.

Със сигурност срещата не успя да се увенчае с кой знае какъв успех, след като двете страни не показаха най-доброто от себе си. Може би с голяма заслуга за това бе и лошото състояние на терена. В самия край на първото полувреме символичните домакини успяха да открият резултата. Тимът на "Спортист" (Нови хан) получи правото да изпълни пряк свободен удар, който първоначално бе отразен от стража на "Ракитин" - Денислав Димитров, но в последствие добавка от страна на противников играч прати топката в мрежата. Така отборите се разделиха на почивката, а голът точно преди паузата оказа ключово значение за развоя на срещата.
След подновяването на играта отборът на "Ракитин" така и не успя да намери тайната съставка, която да ги върне в мача, а играта им видимо не вървеше. Отново в последните минути символичните домакини успяха да се доберат до второ попадение след статично положение, като това бе достатъчно за тях да вземат 3-те точки.

Към момента отборът на "Ракитин" заема 4-то място във временното класиране с 18 точки. В следващия кръг, трудовчани приемат лидера ОФК "Елин Пелин". Двубоят е на 23 март от 11:30 ч. и ще се играе на стадион "Ракитин" в Трудовец.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец