Четвъртък, 28 Март 2024, 19:27

СК "Ракитин" (Трудовец) загуби от "Спортист" (Нови хан) в голово шоу и късна драма

23 Април 2018, 07:02
(0) (0)
Прочетена: 2822 9

Мъжкият футболен отбор на СК "Ракитин" (Трудовец) претърпя поражение от "Спорист" (Нови хан) с 3:4. Двубоят бе от 13 кръг на А ОФГ София - Изток.
Трудовчани започнаха по-добре срещата, след като съумяха да открият резултата още в 5-ата минута. Гостите вкараха след изпълнение на ъглов удар, при който Иван Драганов прехвърли вратаря с глава, а в последствие Неделин Костадинов довкара топката за 1:0.

Ранният аванс за "Ракитин" даде допълнително спокойствие на отбора, а трудовчани показаха по-добра игра от своя съперник през цялото полувреме. Гостите създадоха още няколко положения, но така и не успяха да разпечатат вратата на новиханци за втори път. В добавеното време на първото полувреме тимът на "Спортист" (Нови хан) нанесе своя удар и изравни резултата точно преди двата отбора да се оттеглят на почивката.

В началото на второто полувреме домакините стигнаха и до пълен обрат в срещата. Това обаче активизира отборът на "Ракитин", който започна да налага тотален контрол над съперника си и съвсем закономерно се върна в мача. Красимир Алипиев се разписа от дузпа след нарушение срещу Васил Василев. Последва отменен гол за гостите, след като имаше отсъдена засада, която породи доста дискусии.

В крайна сметка футболистите на "Ракитин" за втори път поведоха, след като Християн Цанков забоде мощен удар с глава. След попадението гостите направиха още няколко пропуска, с които можеше категорично да решат нещата. Точно това може би им изигра и лоша шега. В продълженията отборът на "Спортист" (Нови хан) възкръсна и успя да изравни резултата, след като вкара от дузпа. Малко след това домакините вкараха още един гол след ъглов удар, с което шокираха съперника си и отмъкнаха победата.

Следващата среща на СК "Ракитин" Трудовец е на 28.04.2018г от 16:00ч. срещу отбора на Рилец (Говедарци). Трудовчани се завръщат на своя стадион в Трудовец.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец