СК "Ракитин" (Трудовец) закри есенния полусезон с късна победа

17 Ноември 2018, 20:20
(4) (0)
Прочетена: 1915 16

Мъжкият футболен отбор на СК "Ракитин" (Трудовец) записа успех над ФК "Левски" (Долна баня) с минималното 1:0 в мач от последния 11 кръг от есенния дял на "А" Областна група София - Изток. Трудовчани се поздравиха с победата в 89-ата минута, след като през по-голямата част от срещата бяха по-добрият отбор, но допуснаха доста пропуски в нападение.

През първото полувреме тимът на "Ракитин" се отличи с по-добра игра от отбора на домакините. По-интересните положения се откриха пред Неделин Костадинов и Любомир Алипиев, но до гол за трудовчани не се стигна. След почивката натискът на трудовчани продължи. Гостите създаваха положение след положение в опита си да отбележат. Християн Цанков имаше може би най-добрата възможност в двубоя, след като получи хубав пас от Цветелин Николов. Халфът на "Ракитин" обаче не успя да се разпише от чиста позиция и така борбата продължи. Краси Алипиев също се отчете с няколко добри изстрела, които обаче бяха отразени от стража на "Левски" (Долна баня).

В 89-ата минута закономерното се случи и трудовчани бяха възнаградени за настървената си игра. Цветелин Николов донесе победата за своя тим, след като вкара гол шедьовър с външен фалц от ъгъла на наказателното поле. Така с последната си изява за есенния полусезон от първенството, тимът на "Ракитин" (Трудовец) записа нови важни три точки.

След днешния двубой трудовчани заемат 4-о място в класирането с 6 победи и 4 загуби и съответно 18 точки на сметката си.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец