Петък, 19 Април 2024, 20:05

Скандална дузпа в края лиши "Балкан 1929" от победа в голово шоу при гостуване на "Кюстендил"

10 Април 2021, 19:20
(0) (0)
Прочетена: 1138 1

Кюстендил и Балкан (Ботевград) си спретнаха истинско голово шоу в мач от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима завършиха при резултат 3:3, като показаха много добра игра и вкараха прекрасни попадения. Още в 3-ата минута Гроздин даде аванс на домакините, а Павел Петков изравни в 14-ата. Малко по-късно Гроздин отново записа името си сред голмайсторите (23'), но гостите стигнаха до изключително красив гол в 52-ата минута. Ангелов изведе Балкан напред в 80-ата, а Александров вкара последното попадение от дузпа 4 минути по-късно. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg.

Още в 3-ата минута домакините стигнаха до попадение. От предвид едно безобидно подаване на Зюмбюлев Гроздин успя да се измъкне от защитник на Балкан и да достигне по-бързо до топката от вратаря на гостите Костадин Котев. Стражът бе излязъл доста напред, което позволи на Гроздин да прехвърли топката високо над него и да открие за 1:0. В 14-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле. Зад топката застана Павел Петков, който с прекрасен шут не остави никакви шансове на Борис Груев и отбеляза за 1:1. Само 9 минути по-късно обаче Кюстендил отново си върна преднината, а герой за отбора отново бе Евгени Гроздин. Левият краен бранител поде една от атаките отляво и опита центриране с левия крак, което обаче се превърна в много красив прехвърлящ удар, който мина над вратаря и се озова право в мрежата на Балкан. В следващите 7-8 минути гостите бяха тези, които натискаха повече и търсеха изравнително попадение, но до по-сериозна опасност пред вратата на Груев така и не се стигна. В 36-ата минута Йордан Апостолов опита нелош удар от границата на наказателното поле, но не затрудни стража на домакините.В 39-ата минута Газиев стреля опасно, но Костадин Котев успя да се намеси. В 42-ата минута Анастасов отне добре топката, навлезе в наказателното поле и стреля по земя, но ударът му бе спасен

. Второто полувреме започна също толкова ударно, колкото и първото. Така още в 52-ата минута Балкан стигна до изравняване след невероятно попадение на Йордан Апостолов. В една от атаките на гостите топката бе изритана, Апостолов успя да надскочи съперников футболист, игра първо с глава след това с гърди и накрая завърши с изключително мощен шут от воле от границата на наказателното поле, с който разстреля Борис Груев и отбеляза за 2:2. След полученото попадение Кюстендил бе отборът, който натисна повече, но до нещо интересно така и не се стигна. В 70-ата минута Гроздин центрира добре отляво, като футболист на “сините” игра с глава, но не успя да нанесе точен удар.

В 76-ата Мартин Гизев напредна добре с топка в града и имаше възможност да подаде на трима свои съотборници, които бяха открити. За сметка на това обаче футболистът на Кюстендил отправи далечен шут, който се оказа доста неточен и не затрудни вратаря на Балкан. минути по-късно гостите от Ботевград успяха да излязат за първи път напред в резултата. След силно извеждащ пас напред Кристиян Ковачев успя да изпревари защитник в синьо и да се окаже очи в очи с вратаря на Кюстендил. Ковачев видя открилия се Ангел Ангелов и чукна топката към него, като той от своя страна не сбърка и вкара на празна врата - 2:3. Радостта на Балкан обаче трая само 3 минути, когато футболистите от Ботевград сбъркаха фатално в своето наказателно поле и бе отсъдена дузпа за отбора на Кюстендил. Зад топката застана Александър Александров, който изпълни безпогрешно наказателния удар и върна равенството в мача.

С това равенство Кюстендил се изкачва до третата позиция преди изиграването на останалите мачове от групата. “Сините” имат в актива си 52 точки и са на 6 зад водещите два тима - Марек и Вихрен (Сандански). Балкан също се изкачва до 6-ото място с 39 точки. Ботевградският тим се намира на 2 зад петия Чавдар (Етрополе) и на 10 зад четвъртия Беласица.

Стартови състави:

Кюстендил: 1. Борис Груев, 9. Александър Александров, 11. Андрей Йорданов, 5. Боян Стойнев, 77. Виктор Мицаков, 44. Джейхан Зайденов, 87. Евгени Гроздин, 66. Евгени Зюмбулев, 8. Виктор Анастасов, 10. Мартин Газиев, 19. Росен Йорданов

Балкан: 12. Костадин Котев, 14. Ангел Ангелов, 2. Дейвид Йорданов, 11. Димитър Руйчев, 8.Емил Колев, 7. Ивайло Бояджиев, 17. Йордан Апостолов, 9. Кристиян Ковачев, 19. Павел Петков, 5. Петър Василев, 30. Симеон Иванов

Източник: sportal.bg

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , футбол , Югозападна Трета лига