След победата над Лукойл, Балкан падна в Плевен

15 Декември 2012, 20:17
(0) (0)
Прочетена: 2756 10

Ботевградчани отстъпиха на Спартак след продължение

Спартак Плевен записа много ценна и трудна победа като домакин на Балкан. Отборите не успяха да излъчат победител в редовните 40 минути и изходът трябваше да се реши в продължение, в което плевенчани триумфираха с 93-85. Така след победата над шампиона Лукойл Академик в миналия кръг, Балкан падна в Плевен - точно в тази връзка старши-треньорът Александър Тодоров каза преди седмица, че отборите трябва да се доказват във всеки мач. В крайна сметка Спартак има 3 победи и 6 загуби, а балканци - 5 успеха и 4 поражения.

Гостите се откъснаха напред през първите минути на мача и нямаха проблеми да поддържат преднина от 6-7 точки през цялата първа част, за да се стигне до 28-20. Те продължиха да водят до почивката, но непосредствено преди нея домакините се приближиха само на точка за 37-38. Малко след подновяването на играта резултатът бе подновен, а след 30 минути плевенчани водеха с 3 точки. Равностойната игра продължи до самия край, а срещата логично влезе в продължение след 78-78 в редовното време. В продължението Спартак вкара цели 10 от 15-те си точки от наказателната линия, след като Балкан извърши много нарушения в комбинация с грешки и пропуснати стрелби.

Въпреки че победителите имаха по-лош процент за стрелба общо от игра – 47% срещу 54% на Балкан, те получиха цели 36 възможности да стрелят от наказателната линия след 30 фаула на съперника. Плевенчани реализираха 27 от тях, а също така записаха повече борби и асистенции и допуснаха по-малко технически грешки.

Цветослав Острев записа 26 точки и овладя 5 борби за победителите. 20 плюс 5 добави Димитър Маринчешки, а със 17 точки 5 асистенции се отчете Александър Дяковски.

За Балкан Йордан Бозов вкара 26 точки, а Иван Лилов добави 24. 12 вкара Урош Петрович, а с дабъл дабъл от 12 точки и 11 борби завърши Атила Сантош.

В следващия кръг Спартак Плевен посреща Лукойл Академик, а Балкан гостува на Рилски спортист.

Ключови думи: Балкан