Спартак пребори Балкан у дома

24 Март 2012, 20:36
(0) (0)
Прочетена: 2639 0

Спартак Плевен победи Балкан като домакин в мача между отборите от 23-тия кръг на НБЛ. Плевенчани изигра много добър мач срещу коравия си съперник и го надвиха с резултат 89-73, след като поведоха още в началото и контролираха цялата среща, за да зарадват феновете си. Те вече имат 5 победи за сезона, както и 18 загуби, докато ботевградчани са с 8 успеха и 15 поражения и след победата на Еворинс Черно море остава на две победи зад него в класирането.
През първите 5 минути на срещата играта беше равностойна, но домакините имаха минимална преднина от 3-4 точки. Те я поддържаха до средата на първата четвърт, когато водачеството се смени, но в края на десетката домакините отново върнаха малкия си аванс при 26-23. В началото на втория период мачът продължи да се завързва, а скоро преднината на домакините за първи път стана двуцифрена при 40-30. На почивката пък тя бе 8 точки, а таблото показваше 52-44.
След подновяването на играта разликата за момент отново стана двуцифрена, но ботевградчани я намалиха само на 5. Спартак Плевен продължаваше със стабилните изяви и не позволи нещо повече на съперника си, вървейки уверено към победата. След 30 минути игра отборът водеше с 67-60. През първата половина на решителната десетка разликата се запази и домакините вече усещаха успеха. Мачът обаче още не беше свършил и малко повече от 3 минути преди края разликата бе намалена само на 3 точки. Домакините обаче отново не се пречупиха и върнаха аванса си от 8 точки, за да доиграят мача в своя полза.
Страхотен мач за победителите изигра Илия Станков, който наниза 29 точки (5/7 от тройката) и добави 10 борби за дабъл дабъл. Тодор Тодоров се включи много силно с 23 точки и 7 борби, а с 14 плюс 9 асистенции се отчете Александър Дяковски.
За Балкан Станимир Маринов бе над всички с 22 точки и 6 борби. 14 вкара Драгомир Мароевич, а 13 – Дуейн Мортън.