24 Ноември 2011, 09:43
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1203 0

Настоящият европейският клубен шампион Барселона победи седемкратния първенец на Стария континент Милан с 3:2 като гост в един от най-интересните двубои за сезона в Шампионската лига.

Каталунците повеждаха цели три пъти - първо след автогола на Марк ван Бомел, след това чрез реализираната дузпа на Меси и след прекрасния гол на Шави в средата на втората част. Милан успяваше да изравни на два пъти благодарение на Златан Ибрахимович и на Кевин-Принс Боатенг след почивката, като вторият вкара великолепно попадение.

Момчетата на Пеп Гуардиола отправиха общо 13 удара, от които 8 бяха в очертанията на "италианската" врата. Колосът от Милано завърши срещата с общо 8 изстрела към Виктор Валдес, от които едва 3 бяха точни.

След победата Барселона се бетонира на върха в своята група "H" с актив от 13 точки и ще бъде водач във фазата на елиминациите на турнира. Милан остана втори с 8 пункта кръг преди края на груповата фаза и ще срещне един от "костеливите орехи" на 1/8-финалите на турнира.

Източник: dnes.bg