11 Февруари 2013, 14:13
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 1761 1

Баскетболният отбор на Своге записа поредна победа в НАЛБ, като този път победен бе отбора на Блейдс с 88:75. Макар и в камерен състав от само 7 момчета, нашите успяха да вземат своята 8-ма победа за сезона, което ги изкачи на първото място в лигата.
Началото на мача бе трудно и Своге натрупа само 4 точки аванс (23:19) в първата част , който бе стопен от Блейдс във втората. На полувремето символичните гости от София дори поведоха с 1 точка (41:42).
Третата част обаче Своге показа защо е шампион на миналия шампионат и успя да обърне резултата до 60:52. В последната част преднината стана още по голяма и мачът завърши с 13 точки разлика 88:75.
Най-резултатен в мача бе Емил Горанов със своите 32 точки, следван от Мирослав Иванов и Руслан Богданов съответно с 24 и 23 т..
Отборът на „Спортист 1959” в момента е на първо място в лигата, като води ожесточена битка за първото място с отборите на „Локомотив” и „Хелга”.
В следващия кръг отборът почива, а на 9-ти Март от 16:30 среща носителят на купата - Хелга.
Емил Горанов взе и приза за най-полезен играч на 7-ми кръг. Вкараните обаче 32 точки в последния мач са нова заявка на Горанов да спечели приза и за 8-мия кръг на НАЛБ.